Facebook Google+ Twitter

Stany Zjednoczone: Chrysler zawiesił produkcję samochodów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-18 07:34

W najbliższym czasie z amerykańskich fabryk koncernu Chrysler nie wyjedzie żaden samochód. W związku z kłopotami ze sprzedażą aut, firma na miesiąc zawiesiła produkcję.

Chrysler poinformował, że w tym tygodniu zamknie wszystkie swoje zakłady w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie. Oznacza to wstrzymanie produkcji wszystkich należących do koncernu marek - Chrysler, Jeep i Dodge. O przerwie w produkcji zostały już poinformowane związki zawodowe i dostawcy. 30 tysięcy pracowników firmy dostanie miesiąc pełnopłatnego urlopu.

Zamknięcie swoich fabryk Chrysler tłumaczy między innymi kryzysem na rynku kredytów. Według dyrekcji koncernu, co czwarty potencjalny klient tej firmy odchodzi z salonu z kwitkiem z powodu niemożności otrzymania pożyczki. Na parkingach dealerów Chryslera stoją dziesiątki tysięcy niesprzedanych aut. Od początku roku sprzedaż samochodów Jeep, Chrysler i Dodge zmniejszyła się w Stanach Zjednoczonych o prawie 30 procent. W listopadzie spadek sprzedaży wyniósł prawie 50 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.