Facebook Google+ Twitter

Stany Zjednoczone czekają na huragan Sandy. Ucierpi 50 mln Amerykanów?

W Waszyngtonie ogłoszono stan wyjątkowy. Zamknięte są urzędy i szkoły. Nie kursuje także metro i kolej. Meteorolodzy ostrzegają, że huragan Sandy może okazać się jednym z najgroźniejszych kataklizmów ostatnich dziesięcioleci.

 / Fot. Matrek, Creative Commons 2.5 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Palm_trees_in_Key_West,_during_Hurricane_Wilma.jpg?uselang=plPrezydent Barack Obama zaapelował do mieszkańców wschodniego wybrzeża, aby ostrzeżenia o nawałnicy potraktowali bardzo poważnie. W Waszyngtonie wprowadzono stan wyjątkowy. Nie działają szkoły, urzędy, a budynki mają zostać wykorzystane jako centra ewakuacyjne. Stan wyjątkowy wcześniej wprowadzili gubernatorzy Nowego Jorku, New Jersey, Connecticut, Massachusetts, Wirginii, Maryland i Pensylwanii.

Waszyngton i Filadelfia podjęły decyzję o zawieszeniu kursowania metra, kolei i autobusów. Komunikacja nie kursuje także w Nowym Jorku. Zapadły decyzje o zamknięciu siedziby ONZ i giełdy.


Zdaniem meteorologów huragan Sandy dotrze do wschodniego wybrzeża USA w poniedziałek wieczorem naszego czasu. Ma uderzyć na odcinku pomiędzy Waszyngtonem a Bostonem. Jak podaje RMF FM, skutki wiatru i intensywnego opadu deszczu i śniegu mogą dotknąć nawet 50 mln Amerykanów.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Skoro w Polsce wszystko to wina Tuska, to analogia jest oczywista.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu skąd ta pewności .? Proszę nie rzucać słów na wiatr , tylko jakieś wyjaśnienie by się przydało .! Ja wiem swoje , ale nie rzucam slow na wiatr.? POZDRAWIAM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wszystko pewnie przez Mubaraka Obamę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.