Facebook Google+ Twitter

Stany Zjednoczone: Dziś odbędzie się kolejna debata prezydencka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-07 07:15

Dziś w Stanach Zjednoczonych odbędzie się kolejna telewizyjna debata prezydencka. John McCain i Barack Obama spotkają się na uniwersytecie Belmont w stanie Tennessee. Przed debatą kampania wyborcza bardzo się zaostrzyła.

Od kilku dni kandydatka Republikanów na wiceprezydenta Sara Palin, mówi o związkach Baracka Obamy z lewicowym radykałem Billem Ayersem i sugeruje, że kandydat Demokratów nie wyznaje amerykańskich wartości. „Boje się, że to nie jest człowiek, który uważa Amerykę za największe źródło dobra na świecie".

W reklamach wyborczych Republikanów pod adresem Obamy padają takie określenia jak „niebezpieczny" i „ryzykowny". Na swoich wiecach John McCain pyta: „Kim na prawdę jest Barack Obama ?" „Terrorystą"- odpowiada ktoś z tłumu.

Barack Obama zarzuca republikanom, że rozpoczęli personalne ataki bo nie mają programu gospodarczego. „Senatorowi McCainowi i jego zwolennikom wydaje się, że mogą odwrócić waszą uwagę oszczerstwami". W odpowiedzi na ataki, Demokraci umieścili w internecie film, w którym przypomnieli udział Johna McCaina w skandalu bankowym „Keating five". „Oni zadali pierwszy cios, ale my zadamy ostatni" - zapowiada Barack Obama.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.