Facebook Google+ Twitter

Stany Zjednoczone. Facebook pomógł w rozbiciu nowojorskich gangów

Policja w Nowym Jorku od lat borykała się z problemem dwóch gangów działających w bostońskich dzielnicach. Rockstarz oraz Very Crispy Gangsters były nieuchwytne od 2009 r.

Plakat / Fot. plakatGangi postanowiły przenieść się także do sieci i rozpoczęły swą działalność przestępczą na Facebooku.

Gangi groziły sobie wzajemnie na tablicy portalu. Rockstarz oraz Very Crispy Gangsters nie miały pojęcia, że ich poczynania obserwuje nowojorska policja.

Stróże prawa, po wpisach:"3:0" dla Rockstarz" wiedziały już, że oznacza to trzech zabitych. Po wrzuconym na Facebooka zdjęciu oprawcy ubranego w łupy zabitej ofiary, policja postanowiła interweniować. Mając już niezbite dowody aresztowano 49 członków, którym są teraz postawione zarzuty morderstwa - donosi hackingnews. NY/ z albumu autorki / Fot. z archiwum autorki/ z albumu autorki/ Magda KalkowskaDo grona bostońskich gangsterów, należy młodzież w wieku 16-23 lat.

Działalność przestępcza na Facebooku pomogła nowojorskiej policji w stworzeniu "wirtualnej mapy" działalności gangu - informuje complex.com.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: USA facebook


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.