Facebook Google+ Twitter

Stany Zjednoczone ogarnęła wyborcza gorączka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-29 07:56

Zaplanowane na 4 listopada wybory są tematem numer jeden w mediach i w rozmowach wielu Amerykanów. Sztaby Baracka Obamy i Johna McCaina robią wszystko, by w ostatniej chwili przeciągnąć na swoją stronę te stany, które nie są jeszcze zdecydowane. Chodzi przede wszystkim o Ohio, Florydę i Kolorado.

W USA są jednak i takie miejsca, w których nie toczy się kampania, a mieszkańcy żyją swoimi sprawami i do wyborów podchodzą z dużym dystansem. Jednym z takich miejsc jest miasteczko Warszawa w stanie Indiana. Od początku kampanii w Warszawie nie było ani jednego wiecu z udziałem kandydatów. Zachęcać do głosowania przyjechał tu jedynie burmistrz Indiany. W mieście są jedynie dwa małe sztaby obu kandydatów.

Większość mieszkańców Warszawy będzie głosować na Johna McCaina, bo miasto jest tradycyjnie republikańskie. Niezdecydowanych jest zaledwie garstka. Podobnie jak w mieście Warszawa, w całym stanie Indiana wybory najprawdopodobniej minimalną przewagą wygrają Republikanie. John McCain zdobyłby wówczas 11 głosów elektorskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.