Facebook Google+ Twitter

Stany Zjednoczone pomogą Rosji chronić igrzyska w Soczi? Proponują wsparcie

Stany Zjednoczone zaproponowały Rosji pomoc w ochronie igrzysk w Soczi. Waszyngton zapewnił, że jeśli Kreml będzie potrzebował wsparcia, to zostaną wykorzystane wszelkie zasoby amerykańskie, w tym dwa okręty stacjonujące na Morzu Czarnym.

 / Fot. EPA/ALEKSEY NIKOLSKYI/RIA NOVOSTI POOL"Zasoby powietrzne i morskie, w tym dwa okręty marynarki stacjonujące na wodach Morza Czarnego, jeżeli zajdzie potrzeba, będą dostępne do wsparcia (Rosji), przy pełnej współpracy z rządem rosyjskim" - poinformowało amerykańskie ministerstwo obrony.

Stany Zjednoczone zaogerowały w ten sposób pomoc Rosji w ochronie igrzysk w Soczi przed atakami terrorystycznymi. Islamskie ugrupowanie Ansar al-Sunna przyznało wprost, że planuje zamachy w czasie olimpiady w Soczi (7-23 lutego). To samo ugrupowanie przyznało się do dokonania dwóch ataków w Wołgogradzie (29 i 30 grudnia 2013 roku), w których zginęły 34 osoby.

Ansar al-Sunna w przeszłości dokonało kilka zamachów, m.in. w Mosulu 1 stycznia 2004 roku oraz 21 grudnia 2004 roku. W obu tych atakach zginęły łącznie 33 osoby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.