Facebook Google+ Twitter

Stany Zjednoczone: Przemówienie Obamy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-08 20:22

Barack Obama powtórzył, że najpilniejszym zadaniem jego prezydentury będzie wyjście z kryzysu ekonomicznego i pomoc klasie średniej. Amerykański prezydent-elekt wygłosił radiowe przemówienie w stacji należącej do Demokratów. Z radiowym orędziem do narodu zwrócił się także odchodzący prezydent George Bush.

Dzień po pierwszej konferencji prasowej Barack Obama przypomniał, że w ciągu ostatniego roku w Stanach Zjednoczonych pracę straciło ponad milion Amerykanów. Powtórzył, że jednym z jego najważniejszych zadań będzie rozszerzenie świadczeń dla bezrobotnych i stworzenie nowych miejsc pracy. Barack Obama raz jeszcze podkreślił przy tym, że do 20 stycznia prezydentem Stanów Zjednoczonych jest George Bush i to on może podejmować jakiekolwiek decyzje w sprawie kryzysu finansowego.

Z kolei George Bush w sobotnim przemówieniu radiowym raz jeszcze pogratulował Obamie zwycięstwa w wyborach. Zapowiedział, że prezydent-elekt a także cała jego przyszła administracja może liczyć na ustępującą ekipę podczas procesu przekazywania władzy. Na poniedziałek zaplanowano spotkanie obu prezydentów w Białym Domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.