Facebook Google+ Twitter

Stany Zjednoczone staną się wojskowym karłem? Porażka goni porażkę

Trzeci prototyp szturmowego bezpilotowca X-51 spadł do morza niemal natychmiast po starcie. F-35 ma 13 nierozwiązanych problemów technicznych i nie wiadomo czy będzie produkowany. Zanim się obejrzymy Stany Zjednoczone mogą stać się wojskowym karłem.

X-51 Waverider spadł wczoraj do morza po zaledwie 31 sekundach lotu. Prototyp nowej broni o znaczeniu strategicznym rozpadł się w powietrzu zaraz po starcie, a jego szczątki wpadły do oceanu w pobliżu Los Angeles. Specjaliści, zajmujący się analizą programów zbrojeniowych, są zdania, że jest to praktycznie rzecz biorąc równoznaczne z końcem tego programu.Amerykanom pozostała jeszcze próba udoskonalenia innej podobnej broni, tzn. mającej służyć do wykonania uderzeń na wybrane obiekty strategiczne bez jakichkolwiek możliwości ich obrony przy pomocy takich systemów jak S-300 i S-400. Chodzi o system składający się z rakiety nośnej i pocisku bezpilotowego startującego z przestrzeni kosmicznej, jakim jest HTV-2. Jednak, jak donosi m. in. internetowe wydanie tygodnika , również na tym odcinku prac występują poważne trudności z doprowadzeniem doświadczalnych urządzeń do stanu dojrzałości technicznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

chech
  • chech
  • 17.08.2012 10:15

I w ten właśnie sposób ukochana przez USA globalizacja odwdzięczyła się. Niestety ci co pootwierali fabryki w rajach podatkowych i tam gdzie jest tania siła robocza zauważą problem jako ostatni - bo tak jest dla nich wygodnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbawiciel
  • zbawiciel
  • 16.08.2012 15:45

kaz-synku jestes ubogi

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 16.08.2012 14:21

dla ameryki zagrożeniem nie jest rosja ale chiny .. gospodarczo { z PKB prawie dziś jak USA}w tym dziesięcioleciu złamią hegemonię USA to wyzwanie 1.5 mld zdolnych wykształconych azjatów i tu żaden kraj nie ma szans!!rosja beż ZSRR to jakiś tam ułomek przeszłości...

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
  • kaz
  • 16.08.2012 13:59

Jeszcze długo Amerykanie , będą lepsi technologicznie od Rosjan. Rosjanie udoskonalają| PROCĘ " będzie to broń III generacji ,sterowna elektronicznie. Niedawno skonstruowali widły; sterowane radiem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.