Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32182 miejsce

Stany Zjednoczone w polskiej historiografii i publicystyce 1764-1919

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-04 19:05

Zapraszamy do Biblioteki Śląskiej w dniach od 2 do 31 grudnia na wystawę „Stany Zjednoczone w polskiej historiografii i publicystyce 1764-1919”.

 / Fot. Biblioteka ŚląskaEkspozycja została przygotowana z okazji przypadającej w tym roku 90. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki.
Prezentuje ona materiał z polskiej historiografii i publicystyki traktujący o Stanach Zjednoczonych począwszy od informacji zwiastujących rewolucję amerykańską (1764), a skończywszy na wiadomościach o otwarciu poselstw w obu stolicach (1919).

Zebrany materiał podzielono na 19 działów rozmieszczonych na 56 planszach, na których znajdziemy min. rewolucję amerykańską w opiniach współczesnych, Konstytucję Stanów Zjednoczonych, wojnę secesyjną w oczach Polaków - uczestników walk, czy amerykańską legendę Kościuszki i Pułaskiego.

Wystawę przygotowaną przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy można oglądać w galerii Holu Głównego Biblioteki Śląskiej (w godzinach otwarcia Biblioteki).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.