Facebook Google+ Twitter

Stany Zjednoczone walczą z zimą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-21 07:40

Północno-wschodnie stany USA powoli odkopują się spod zwałów śniegu jakie spadły tam podczas minionego weekendu. Powrót do normalności może jednak zająć nawet kilka dni.

W rejonie Waszyngtonu oraz w stanach przylegających do stolicy USA spadło w weekend pół metra śniegu. To więcej niż czasem pada tam przez całą zimę. Przez całą sobotę nie działały lotniska, nie jeździły autobusy a władze apelowały do mieszkańców by pozostali w domach.

Wczoraj wschodnie wybrzeże USA zaczęło powolny powrót do normalności. Wiele dróg i ulic wciąż jest nieprzejezdnych a na poboczach nadal stoją porzucone samochody. Mimo, że wznowiono ruch lotniczy, tysiące pasażerów koczowało na lotniskach powodu opóźnień.

Władze stanu Wirginia poinformowały, że podczas sobotniej śnieżycy doszło do 3 tysięcy wypadków drogowych. Na wszczęcie kierowcy jeździli ostrożnie więc ofiar było niewiele.

Opady śniegu pokrzyżowały plany sprzedawcom, którzy liczyli na duże zyski podczas ostatniego przedświątecznego weekendu. W sobotę sklepy były pozamykane a te, które otwarto w niedzielę, w większości świeciły pustkami. Dziś wiele szkół na wschodnim wybrzeżu będzie nieczynnych. W stolicy USA zamknięte będą wszystkie urzędy federalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.