Facebook Google+ Twitter

Stany Zjednoczone za 20 lat. Biali mniejszością?

W ubiegły wtorek, 30 sierpnia, Brookings Institution opublikowała raport o demografii Stanów Zjednoczonych. Według danych kolorowi mieszkańcy kraju stanowią większość społeczeństwa.

 / Fot. Aotearoa CC BY-SA 3.0"W tym roku zapewne przekroczyliśmy już magiczną granicę i w grupie nowo narodzonych biali stali się mniejszością" - powiedział William Frey z Brookings Institution. Oznacza to, że za ok. 20 lat w dorosłe życie wejdzie pokolenie, w którym biali przestaną być większością.

Z badań wynika również, że dramatycznie powiększa się przepaść kulturowa między młodymi a starszymi ludźmi. "Dzisiejsza wielobarwna i różnorodna Ameryka jest zupełnie inna niż biało-czarna, którą emeryci pamiętają z młodości. Starsi muszą jednak pamiętać, że dzięki dynamicznemu przyrostowi mniejszości mogą spokojnie żyć, bo ktoś pracuje na ich emerytury" - tłumaczył William Frey.

Według raportu, biali dominują jedynie poza dużymi aglomeracjami. W małych miastach oraz poza nimi stanowią ok. 80 proc.

Jak twierdzą eksperci, zmiany demograficzne będą miały ogromny wpływ na sposób uprawiania polityki. Szczególne wyzwanie czeka Republikanów, których elektorat to głównie biali mieszkańcy USA.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.