Facebook Google+ Twitter

Stany Zjednoczone zaoferowały pomoc władzom Indii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-27 07:21

Obecny i przyszły prezydent USA potępili zamachy terrorystyczne w Bombaju. Stany Zjednoczone zaoferowały pomoc władzom Indii, a amerykańskie służby specjalne monitorują sytuację.

"Stany Zjednoczone stanowczo potępiają ataki. Prezydent Bush składa kondolencje rodzinom ofiar oraz narodowi indyjskiemu" - głosi oświadczenie wydane przez Biały Dom. Zamachy, wymierzone w niewinnych cywilów potępił też Barack Obama.

Prezydent elekt podkreślił, że wydarzenia w Bombaju są dowodem na to jak poważnym zagrożeniem jest terroryzm. Obama poinformował, że modli się za ofiary zamachów i ich rodziny. Zarówno obecny, jak i przyszły prezydent są na bieżąco informowani o sytuacji w Bombaju. Barack Obama rozmawiał też na ten temat z sekretarz stanu Condoleezzą Rice oraz ambasadorem Indii w Stanach Zjednoczonych.

W Waszyngtonie na nogi postawiono służby wywiadowcze i antyterrorystyczne, które
zbierają dane na temat sytuacji w Bombaju i analizują napływające dane. Federalne Biuro Śledcze poinformowało, że jest w kontakcie z władzami Indii i zaoferowało wszelką pomoc o jaką zostanie poproszone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.