Starcia po meczu Polska - Irlandia Północna

Po meczu eliminacji mistrzostw świata, Polska - Irlandia Północna w Belfaście, doszło do starć pseudokibiców z policją. Ok. 60 irlandzkich kibiców obrzuciło policjantów racami.

/ Fot. PAP Bartłomiej ZborowskiJeszcze przed rozpoczęciem spotkania, policja musiała interweniować w jednym z pubów, po tym jak doszło do bójki pomiędzy polskimi a irlandzkimi kibicami. Zatrzymano wtedy dziewięć osób, głównie Polaków. Właściciel lokalu oszacował straty na kilka tysięcy funtów i musiał zamknąć pub. Również przed samym stadionem Windsor Park doszło do strać kibiców obu drużyn. Obrzucali się wszystkim co wpadło im w ręce, kilka osób zostało rannych. I w tym przypadku interweniowała policja.

W czasie samego meczu także doszło do incydentu. Ktoś z trybun rzucił w sędziego liniowego niewielkim przedmiotem, spowodowało to przerwanie gry na 5 minut. Po zakończeniu spotkania polscy kibice zostali ponad godzinę przetrzymani na stadionie aby uniknąć kolejnych starć.