Starcie na wagę złota!

O tym marzyli wszyscy kibice AZS-u Kutno. W meczu koszykówki II ligi grupy A, zespół AZS WSGK Kutno wygrał w dobrym stylu z Norgips Piaseczno 60:59 (23:12, 12:13, 11:18 i 14:16).

mecz AZS Kutno : KS Piaseczno. / Fot. Piotr Panfil W sobotę o godzinie 17, na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie odbył się mecz w ramach dziesiątej kolejki II ligi koszykówki. Na boisku spotkały się dwie drużyny: Norgips Piaseczno, 9. pozycja w tabeli oraz AZS WSGK Kutno, które jest na ostatnim miejscu w tabeli. Przypomnijmy, że drużyna z Kutna na dziesięć rozegranych meczy, wygrała tylko dwa.

Drużyna Piaseczna. / Fot. Piotr Panfil Przez pierwsze dwie kwarty kutnianie grali doskonale. Na samym początku zdobyli dziesięć punktów, co dawało im w późniejszym czasie przewagę. Piaseczno nie mogło "dogonić" gospodarzy, ponieważ AZS ciągle "odskakiwał". Niestety, w trzeciej kwarcie przewaga kutnian zaczęła się zmniejszać. Goście coraz to szybciej zdobywali punkty, a gospodarze lekko się mylili. Na nieszczęście AZS-u sfaulowany został Piotr Wyżykowski.
Uraz wyglądał groźnie, przez co Wyrzykowski musiał opuścić boisko. W ostatniej kwarcie przewaga między rywalizującymi drużynami sięgała jedynie 3 punktów. Pod koniec spotkania na parkiet upadł Sebastian Biela. Zawodnik trafił do kutnowskiego szpitala. Niestety, nie wiadomo w jakim jest stanie i co mu jest.

Wynik końcowy na tablicy. / Fot. Piotr Panfil Na trybunach zasiadło około 600 osób, a spotkanie komentował Jurek Papiewski - kutnowski komentator.

W AZS Kutno punktowali: Wyrzykowski - 15, Szczepaniak - 13, Depczyński - 10, Gołuch - 8, Defeciński - 7, Micielski - 5, Biela - 2.

Następny mecz AZS zagra na wyjeździe z drużyną KPSW Astoria Bydgoszcz.