Facebook Google+ Twitter

Stare Dobre Małżeństwo z nową płytą

„Maszeruj z chamem” – tak brzmi tytuł nowej płyty Starego Dobrego Małżeństwa. 22. krążek grupy i pierwszy po dwóch latach album studyjny nie zaskakuje. Jest tak samo doskonały jak każdy poprzedni produkt SDM-u!

6 września ukazał się nowy, studyjny album barda polskiej poezji śpiewnej. Zespół, którego nie słychać w stacjach
radiowych, nie widać w gazetach i telewizji, ale który uwielbia publiczność, dość tłumnie przybywająca na koncerty, rozpoczyna trzecią dekadę swojej twórczości albumem, którego tematyką jest kondycja współczesnego człowieka.

Refleksji poddana jest ścieżka życiowa, którą charakteryzuje bezwstyd, konformizm i powierzchowność. Wyższe wartości ludzkość zagubiła gdzieś w biegu ku przyszłości. Płyta to ponad godzinne wołanie człowieka o wielkiej wrażliwości, pełnego kompleksów i wewnętrznych sprzeczności o powrót do korzeni człowieczeństwa, co najlepiej oddaje utwór „Czym jestem?”.

O Starym Dobrym Małżeństwie mówi się, że to zespół, który właściwie się nie zmienia. Tak jest i tym razem. Po przesłuchaniu płyty można stwierdzić jedno – rewolucji nie ma. Nie ma, ponieważ kolejny krążek jest tak doskonały, jak poprzednie. Na płycie nie zabraknie bluesowych akcentów oraz znakomicie zaaranżowanych wierszy Bogdana Loebla (autora tekstów piosenek, pisanych dla takich wykonawców jak: Włodzimierz Nahorny, Blackout, Breakout, Niebiesko Czarni, Dżem, Krzysztof Cugowski, Nocna Zmiana Bluesa, Stan Borys, Zdrowa Woda, Edward Hulewicz, Grzegorz Markowski, SDM oraz incarNations). Muzykę zaś skomponował Krzysztof Myszkowski – lider formacji.

Materiał oprócz płyty CD zawiera również kompakt DVD, który zawiera teledysk do tytułowej piosenki „Maszeruj z chamem” oraz film o powstaniu albumu z udziałem zespołu Stare Dobre Małżeństwo i Bogdana Loebla.

Krzysztof Myszkowski pisze o płycie na stronie zespołu: „Album "Maszeruj z chamem" wzmacnia i utrwala fatalistyczne przeświadczenie o bezwzględnej konieczności oznakowania błędnych dróg, wiodących rzeczywistość świata bez klamek wprost na manowce rozpaczy. Jawi się jako powracające natręctwo stawiania trudnych spraw na ostrzach noży cierpkich słów. Tematycznych „siekier” wypieranych z podświadomości przez rozleniwiony intelektualnie umysł, w konsumpcyjnym odruchu obronnym. Neutralizuje dość powszechny refluks podstawowych norm i wartości. Autorzy pieśni podejmują niewdzięczną próbę zdiagnozowania kondycji współczesnego człowieka i przyczyn jego niezrozumiałego okrucieństwa oraz zamiłowania do rozrywek powierzchownych, pretensjonalnych i przewidywalnych. Ponad wszelką miarę i zwykły wstyd.
Maszeruj z chamem albo giń! A może raczej - posłuchaj, zastanów się i żyj?”


Lista utworów:
01. Skoro świt
02. Maszeruj z chamem
03. Blues nocy bieszczadzkiej
04. Zaciśnięta pięść róży
05. To ja
06. Srebrny pociąg
07. Chciałby mieć serce
08. Czym jestem?
09. Miałem tylko jedną twarz
10. A ty słońce śnij
11. Czułość
12. Cukier i sól
13. Tęsknota boli
14. Jak owad

DVD
01. Teledysk „Maszeruj z chamem"
02. Film


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.