Facebook Google+ Twitter

StarForce 2013 za nami. Polskę odwiedził odtwórca roli Biggsa Darklightera z Gwiezdnych Wojen!

Wejścia bronił mistrz Yoda, gości witali Mandalorianie w zbrojach, a korytarzami przechadzali się rycerze Jedi. W przyjaznej atmosferze tysiące fanów jasnej i ciemnej strony mocy, odwiedziło w sobotę toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej.

 / Fot. StarForce 2013Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się repliki statków i broni autorstwa braci Adama i Marka Kulesza. Do Torunia przywieźli swoje najbardziej znane prace, m.in. Tie Fighter, X-Wing, Sokoła Milenium, Gwiezdnego Niszczyciela, fregatę medyczną Nebulon-B, a także najnowszy model droida bojowego Federacji Handlowej. Nasze statki budujemy ze wszystkiego, co wpadnie nam w ręce i wyda się przydatne: tektura, PCV, zużyte zapalniczki, długopisy, startery od świetlówek - opowiadali bracia Kulesza. Gwiezdne Wojny są ponadczasowe, działają na wyobraźnię i nieustannie nas inspirują.

To niesamowite, jak wielu Polaków interesuje się Gwiezdnymi Wojnami i jak wielu podziela naszą pasję – mówi Rafał Frąckiewicz, koordynator StarForce 2013. Jak co roku, nie zabrakło najwierniejszych fanów, którzy są z nami od pierwszej edycji, pasjonatów oraz osób zawodowo związanych z sagą George Lucasa. Ale szczególnie cieszy udział tych najmłodszych. Ich uśmiechnięte twarze na widok Mistrza Yody i Dartha Vadera. Zainteresowanie, z jakim oglądają repliki statków, budują własne modele z klocków Lego i próbują sił w walkach na miecze. Radość dzieci jest dla nas największą nagrodą.

 / Fot. StarForce 2013Gościem specjalnym piątej edycji StarForce był Garrick Hagon, odtwórca roli Biggsa Darklightera, słynnego pilota myśliwców X-Wing. Aktor odpowiadał na pytania publiczności, barwnie wspominał o kulisach castingu oraz pracy na planie „Nowej nadziei”. Siedzieliśmy na specjalnie zbudowanej platformie z fragmentem kokpitu. Kilku inżynierów stało na dole i trzęsło nią, a ja po prostu siedziałem i losowo uderzałem w przyciski. Pomimo, że nasze kostiumy były wykonane z cienkiego materiału, pamiętam, że było nam strasznie gorąco – relacjonował.

 / Fot. StarForce 2013Zwiedzający mieli także możliwość przyjrzenia się postaciom z uniwersum Gwiezdnych Wojen, które przechadzały się korytarzami CSW – nie zabrakło Dartha Vadera, Dartha Maula ani Rycerzy Jedi. Licznie odwiedzano wystawy grafik, komiksów, książek i klocków Lego. Jednocześnie odbywała się Akademia Jedi, konkurs strojów, miłośnicy gier rywalizowali w Mistrzostwach Polski Star Wars X-wing Miniatures Game. Fani Gwiezdnych Wojen lubią sięgać ku gwiazdom, dlatego dużym zainteresowaniem cieszyła się również strefa poświęcona astronomii, na której można było podziwiać teleskopy i wysłuchać opowieści koordynatorów projektu Astrobaza Kopernik.

Organizatorami StarForce 2013 byli Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy wsparciu Toruńskiego Imperium Star Wars, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, Polskiej Społeczności Mandalorian Manda'Yaim, Force Squadronu oraz organizacji kostiumowych 501st Legion i Rebel Legion.

StarForce 2013 było współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

StarForce 2013 odbył się za zgodą firmy Lucasfilm Ltd., która na potrzeby konwentu i jego promocji udzieliła organizatorom zgody na korzystanie ze znaków towarowych i zdjęć pochodzących z sagi Star Wars. © 2013 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.