Facebook Google+ Twitter

Starogard Gd. Ewakuacja szkoły po rozpyleniu gazu przez ucznia

Kilka dni temu uczniowie jednego ze starogardzkich gimnazjów brali udział w symulacji ewakuacji szkoły. Wówczas nikt nie przypuszczał, że doświadczenie zdobyte podczas ćwiczeń będzie trzeba wykorzystać w prawdziwej ewakuacji.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. KPP Starogard / Fot. .W piątek, po godz. 12, uczniowie jednej z klas Publicznego Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim zaczęli się skarżyć na duszności, bóle głowy oraz łzawienie oczu. Mimo opuszczenia sali lekcyjnej objawy nie ustąpiły. Dyrekcja szkoły zarządziła ewakuację całego budynku oraz wezwała straż pożarną i policję.

Okazało się, że jeden z uczniów rozpylił na lekcji nieznaną substancję. Cztery osoby, które czuły się najgorzej zostały przewiezione do szpitala na obserwację.

Na razie nie wiadomo dlaczego uczeń pierwszej klasy rozpylił gaz. Dyrekcja szkoły zapowiada, że młody chłopak poniesie surowe konsekwencje swojego zachowania. "W tej chwili za szybko jest na to, by mówić o karze dla ucznia, ale na pewno wyciągniemy wobec niego konsekwencje" - mówi Dziennikowi Bałtyckiemu Jolanta Łobocka, wicedyrektor szkoły.

To druga ewakuacja budynku szkoły w ciągu minionego tygodnia. We wtorek w gimnazjum odbyły się bowiem ćwiczenia przeciwpożarowe, w ramach którym m.in. odbyła się symulacja ewakuacji budynku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nataliaa
  • Nataliaa
  • 25.09.2010 20:37

no to było starszne przeżycie .. nikt nie chciałby być na naszym miejscu .. Ja też byłam w tej klasie .
bardzo bałam sie o moich znajomych . ; / . sama nie czułam się za dobrze .. ; /

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paaula
  • Paaula
  • 25.09.2010 18:29

byłam w tej klasie. Asia piszesz, ze mieliście lekcje krótsze ale nie wiesz jak my się czuliśmy. widok koleżanek w kartece z maskami z tlenem albo ta substancja przez którą się dusiliśmy. to było naprawdę straszne a inni sobie z tego żarty robią. naprawdę bardzo śmieszne haha...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Asia
  • Asia
  • 25.09.2010 17:51

bez komentarza ;p

ale przynjniej lekcje mielismy krótszą i nic n8i rozbiliśmy tylko o tym gadalismy ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika jjjjjj
  • Monika jjjjjj
  • 25.09.2010 12:03

Tak to straszne w tej klasie była moja najlepsza przyjaciółka, która siedziała najbliżej tego chłopaka co rozpylił ten gaz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.