Facebook Google+ Twitter

Starosta Pitra broni rejonu energetycznego w Tarnobrzegu

Starosta tarnobrzeski i włodarze czterech gmin powiatu tarnobrzeskiego są zaniepokojeni planowanymi przez Zarząd PGE Dystrybucja S.A. w Lublinie zmianami organizacyjnymi restrukturyzacyjnymi rejonów energetycznych.

-Wyrażamy głębokie zaniepokojenie i sprzeciw wobec planowanych działań, mających na celu zmniejszenie zakresu działalności, ograniczenie liczby zatrudnionych, a zwłaszcza likwidacji Rejonu Energetycznego w Tarnobrzegu - mówi starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra. - Działalność rejonu oceniamy bardzo pozytywnie. Wiemy, że pracuje tam wielu fachowców -dodaje

Starosta Krzysztof Pitra wraz z włodarzami gmin powiatu tarnobrzeskiego: burmistrzem Nowej Dęby Wiesławem Ordonem, burmistrzem Baranowa Sandomierskiego Jackiem Hynowskim, wójtem Gorzyc Marianem Grzegorzkiem i wójtem gminy Grębów Kazimierzem Skórą podpisali się pod wspólnym stanowiskiem w tej sprawie w którym szanując autonomiczne prawo Zarządu PGE Dystrybucji apelują o rozwagę i namysł „aby bezpowrotnie nie utracić budowanej przez kilkadziesiąt lat bazy materialnej, kadr i zasłużonego prestiżu dobrze zorganizowanej i niezawodnej służby".

Samorządowcy zwracają uwagę na fakt, że konsekwencje działań restrukturyzacyjnych bardzo często (przykład Telekomunikacji i PZU) dotykają najpierw pracowników i ich rodziny, a następnie władze lokalne. - Planowane zmiany odbieramy jako kolejny przejaw degradacji niegdyś wojewódzkiego Miasta i całego regionu tarnobrzeskiego – napisali samorządowcy we wspólnym oświadczeniu.

Ponadto sygnatariusze pisma podkreślają , że samorządy lokalne od lat włączają się w rozwój i promocje obszaru TSSE EUROPARK Wisłosan, a jednym z ważnych elementów tej promocji jest argument dostępu do sieci elektroenergetycznej i wszelka możliwa pomoc doradcza i techniczna miejscowego Regionu Energetycznego.

Stanowisko to zostało podtrzymane na ostatnim konwencie wójtów i burmistrzów.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.