Facebook Google+ Twitter

Start firm w krakowskim Inkubatorze Technologicznym

Pierwszych sześć przedsiębiorstw rozpoczęło swą działalność w krakowskim Inkubatorze Technologicznym. Inkubator cały czas się udoskonala i ma szansę stać się miejscem dobrego startu dla studentów z pomysłami na biznes związany z nowoczesnymi technologiami.

 / Fot. Logo Inkubatora Technologicznego w KrakowieFirmy wystartowały w preinkubatorze już kilka miesięcy wcześniej, żeby jak najlepiej być przygotowane do działalności w inkubatorze docelowym. O przejściu firm poinformował pod koniec kwietnia Adam Sąsiadek, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT).

Krakowski Inkubator Technologiczny został wybudowany przez spółkę zarządzającą krakowską Specjalną Strefą Ekonomiczną (SSE). Celem tego przedsięwzięcia jest ułatwianie rozpoczęcia działalności gospodarczej, a także wspieranie powstających dopiero firm z branży wysokich technologii. Chodzi głównie o małe i średnie przedsiębiorstwa, a także mikrofirmy uruchamiane przez absolwentów oraz doktorantów i pracowników naukowych wyższych uczelni Krakowa.

Nowo powstałe firmy reprezentują różne branże – informatykę, chemię, telekomunikację, automatykę i inżynierię materiałową. Jest to ewidentna orientacja na wysokie technologie. – To początek bogactwa inkubatora – ocenia Adam Sąsiadek, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT).

Krakowski technoinkubator to nie tylko miejsce rozwoju przedsiębiorczości. To także ośrodek mający inicjować innowacje w tym rejonie kraju. Prowadzone tam mają być też działania nakierowane na popularyzację i wsparcie nowych technologii z uczelni do gospodarki. Do tego celu przygotowana jest m.in. świetnie wyposażona sala konferencyjna. Oferta technoinkubatora została przedstawiona stosunkowo niedawno, bo w połowie kwietnia w krakowskim Pałacu Larischa podczas konferencji „Rola inkubatora technologicznego w rozwoju przedsiębiorczości”.

Krakowski Inkubator Technologiczny powstał na terenie Parku Technologicznego Politechniki Krakowskiej w Czyżynach. Na wzniesienie budynku biurowego mającego powierzchnię 4 tys. metrów kwadratowych wydano ponad 19 mln zł. 75 proc. tej sumy pochodziło z Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Obiekt został zaprojektowany przez MoonStudio.

Przedsiębiorcom rozpoczynającym tam działalność proponuje się:
- lokale biurowe (w tym sekretarskie) z wyposażeniem, za które płacą bardzo niewiele,
- bezpłatne szkolenia i warsztaty,
- doradztwo prawne i patentowe,
- doradztwo księgowo-finansowe,
- dostęp do bazy danych inwestorów,
- doradztwo w zakresie możliwości finansowania innowacyjnych projektów technologicznych,
- doradztwo w zakresie transferu technologii,
- doradztwo eksperckie w zakresie stosowanej technologii,
- merytoryczną pomoc w prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.