Facebook Google+ Twitter

Start kampanii wyborczej w rocznicę katastrofy

Miałem cichą nadzieję, że Kaczyński nie poważy się na rozpoczynanie kampanii wyborczej w tak szczególnie bolesnym dniu. Stało się jednak inaczej, niestety.

Szef Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich wywiadach otwarcie przyznawał, że największym błędem jego kampanii prezydenckiej była rezygnacja z wątku tragicznej katastrofy smoleńskiej. Owa wypowiedź nie wróżyła nic dobrego dla polskiej polityki. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj na Krakowskim Przedmieściu, gdy przemówił do osób zebranych pod Pałacem Prezydenckim. Tym razem nie owijał w bawełnę, tylko wytoczył najcięższe działa. Fraza "zdradzeni o świcie" zapewne długo będzie maglowana przez komentatorów i krytyków. To nie była mowa żałobna, lecz przemyślana politycznie i zręczna mowa wyborcza. Prezes PiS legitymizował się testamentem śp. Lecha Kaczyńskiego i zdecydowaną większość przemówienia poświęcił jego pamięci , niezwykle udanym rządom PiS oraz nędzy tych obecnych.

W efekcie, wcześniejsze oskarżenia o zawłaszczanie przez PiS katastrofy smoleńskiej znalazły dzisiaj dobitne potwierdzenie na Krakowskim Przedmieściu. W mowie Kaczyńskiego, nie usłyszeliśmy żadnych słów o pozostałych ofiarach katastrofy, szczególnie tych z koalicji rządzącej, żadnego współczucia dla ich rodzin lub zaintonowania wspólnej modlitwy.

Myślę, że dobrze się stało, że Kaczyński pokazał swoje prawdziwe oblicze i swoje zamiary. Wódz przemówił, a zebrani zwolennicy przyjęli jego słowa z niebywałym entuzjazmem, wymachując transparentami z antyrządowymi i antyprezydenckimi hasłami. Pozostali obywatele otrzymali niepokojący dowód, że w dążeniu do władzy nie ma żadnych świętości i skrupułów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ela
  • ela
  • 11.04.2011 15:29

Pan Kaczyński dla władzy gotów podeptać wszystkie świętości [ pseudo katolik]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarosław Kaczyński na Krakowskim Przedmieściu - "Szanowni Państwo kiedy na was patrze to jedno z całą pewnością wiem ci którzy chcieli zabić pamięć przegrali"

Komentarz został ukrytyrozwiń

To było do przewidzenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.