Facebook Google+ Twitter

Start kampanii wyborczej w rocznicę katastrofy

Miałem cichą nadzieję, że Kaczyński nie poważy się na rozpoczynanie kampanii wyborczej w tak szczególnie bolesnym dniu. Stało się jednak inaczej, niestety.

Szef Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich wywiadach otwarcie przyznawał, że największym błędem jego kampanii prezydenckiej była rezygnacja z wątku tragicznej katastrofy smoleńskiej. Owa wypowiedź nie wróżyła nic dobrego dla polskiej polityki. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj na Krakowskim Przedmieściu, gdy przemówił do osób zebranych pod Pałacem Prezydenckim. Tym razem nie owijał w bawełnę, tylko wytoczył najcięższe działa. Fraza "zdradzeni o świcie" zapewne długo będzie maglowana przez komentatorów i krytyków. To nie była mowa żałobna, lecz przemyślana politycznie i zręczna mowa wyborcza. Prezes PiS legitymizował się testamentem śp. Lecha Kaczyńskiego i zdecydowaną większość przemówienia poświęcił jego pamięci , niezwykle udanym rządom PiS oraz nędzy tych obecnych.

W efekcie, wcześniejsze oskarżenia o zawłaszczanie przez PiS katastrofy smoleńskiej znalazły dzisiaj dobitne potwierdzenie na Krakowskim Przedmieściu. W mowie Kaczyńskiego, nie usłyszeliśmy żadnych słów o pozostałych ofiarach katastrofy, szczególnie tych z koalicji rządzącej, żadnego współczucia dla ich rodzin lub zaintonowania wspólnej modlitwy.

Myślę, że dobrze się stało, że Kaczyński pokazał swoje prawdziwe oblicze i swoje zamiary. Wódz przemówił, a zebrani zwolennicy przyjęli jego słowa z niebywałym entuzjazmem, wymachując transparentami z antyrządowymi i antyprezydenckimi hasłami. Pozostali obywatele otrzymali niepokojący dowód, że w dążeniu do władzy nie ma żadnych świętości i skrupułów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ela
  • ela
  • 11.04.2011 15:29

Pan Kaczyński dla władzy gotów podeptać wszystkie świętości [ pseudo katolik]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarosław Kaczyński na Krakowskim Przedmieściu - "Szanowni Państwo kiedy na was patrze to jedno z całą pewnością wiem ci którzy chcieli zabić pamięć przegrali"

Komentarz został ukrytyrozwiń

To było do przewidzenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.