Facebook Google+ Twitter

Startuje 23. Przegląd Kabaretów PAKA

„To jedyna PAKA, w której pobyt jest radością i szczęściem, a chwile w niej spędzone są piękne i jedyne”.

Nic bardziej trafnie, niż słowa przewodniczącego Jury Stanisława Tyma nie oddaje charakteru i nastroju corocznego przeglądu kabaretów w krakowskiej Rotundzie: „To jedyna PAKA, w której pobyt jest radością i szczęściem, a chwile w niej spędzone są piękne i jedyne”.
Morze głów i salwy smiechu na ubiegłorocznej PACE
Po kilku tygodniach eliminacji z 127 zgłoszonych kabaretów, w dniach od 18 do 22 kwietnia wyłonione zostanie osiem „najlepszych”, które przystąpią do ostatniego etapu konkursu. Jest to najbardziej znana i ceniona impreza w środowisku kabaretowym. Na niej to swój debiut miały takie kabarety jak: Koń Polski, Grupa Rafała Kmity, Ani Mru Mru, Ireneusz Krosny czy Formacja Chatelet.

W jury zasiądą znane osobistości. W tym roku będzie to m.in: Zenon Laskowik, Jan Peszek, Zbigniew Zamachowski. Konferansjerkę tradycyjnie już obejmuje Piotr Bałtorczyk, który wydaje się być od lat nie do zastąpienia.

PAKA nie zna tabu, nie ma ograniczeń. Jest jakby opakowaniem bez dna. Nowe, jeszcze nieznane czy też występujące w roli gwiazd kabarety, często ze swym premierowym programem, poruszają tematy od tych najbardziej błahych, przez codzienne bolączki, kończąc na polityce i kwestiach społeczno-obyczajowych. Ważny jest efekt i praca ludzi, która wywołuje salwy śmiechu wśród widzów. Nic tak bowiem nie dociera do widowni, jak posłużenie się ironią, kpiną, przejaskrawieniem. Terapia śmiechem ma od dawna rzesze zwolenników.

O nietypowe i oczywiście śmieszne nagrody, powalczą w poniższej kolejności kabarety:
Smile, Babeczki z rodzynkiem, Grupa pantomimiczna oraz Kabaret skeczów męczących-w czwartek (18.04), następnie: Kabaret Fraszka, Czesuaf, Napad, Kabaret Młodych Panów-piątek (19.04).
W sobotę wystąpi m.in: Grzegorz Halama i Kabaret Dno, zaplanowano również koncert finałowy laureatów. W niedzielę natomiast, w koncercie galowym, rejestrowanym przez TVP2, udział wezmą: Ani Mru Mru, Jachim Presents, Ciach, Formacja Chatelet, Grzegorz Halama, Ireneusz Krosny oraz Roman Żurek ( kabaret Neo-Nówka).
Pełny program przegladu dostepny jest na stronie: www.paka.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.