Facebook Google+ Twitter

Startuje dwudzieste Światowe Forum Mediów Polonijnych

10 września br. "startuje" dwudzieste, jubileuszowe Światowe Forum Mediów Polonijnych Małopolska - Podkarpacie 2012 "Tarnów- Kraków-Rzeszów-Warszawa".

Plakat forum / Fot. Iwona Surman10 września br. rozpoczyna się XX Światowe Forum Mediów Polonijnych Małopolska - Podkarpacie 2012 "Tarnów-Kraków-Rzeszów-Warszawa". Do Tarnowa przyjeżdża 150 dziennikarzy polonijnych z ok. 27 krajów świata.

Uczestników dwudziestego Forum czeka osiem dni pracowitych, poznawczych, atrakcyjnych i pełnych niespodzianek. XX Światowe Forum Mediów Polonijnych Małopolska Podkarpacie „Tarnów – Kraków-Rzeszów-Warszawa 2012” rozpoczyna się w Tarnowie, w mateczniku Forum. To właśnie Tarnów, mocny w okresie międzywojennym ośrodek prasowy na prowincji (co do wielkości, drugi po Stanisławowie), pierwszy gościł tak ogromną grupę dziennikarzy polonijnych.

Dwudzieste Forum odbywa się w 140. rocznicę urodzin wielkiego wynalazcy, tarnowianina, polskiego Edisona – Jana Szczepanika, twórcy m.in. barwnej fotografii, prekursora telewizji, wynalazcy telegrafu bez drutu, filmu dźwiękowego i kamizelki kuloodpornej, która uratowała życie królowi hiszpańskiemu Alfonsowi XIII oraz w Międzynarodowym Roku Spółdzielczości 2012.

Forum "startuje" tradycyjnie 10 września br. konferencją prasową z udziałem prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały, który po spotkaniu oprowadzi uczestników po tarnowskiej starówce. W tym samym dniu dziennikarzy polonijnych czeka wizyta w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie będą zwiedzać otwarty w czerwcu br. Ośrodek Spotkań Kultur, mieszczący się w odremontowanej za 10 mln PLN największej w Małopolsce synagodze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.