Facebook Google+ Twitter

Startuje pierwszy Festiwal FilmUW

W czwartek, 3 listopada, warszawska publiczność będzie mogła po raz pierwszy obejrzeć filmy w ramach 1. edycji Festiwalu FilmUW "Oko na Warszawę", na Uniwersytecie Warszawskim. Impreza potrwa do 5 listopada.

FilmUW 2011 / Fot. FilmUWPremierowa edycja Festiwalu FilmUW będzie obejmowała 10 filmów, tematycznie związanych ze stolicą. Wśród nich, najstarszym jest "10% dla mnie", w reżyserii Juliusza Gardana z 1932 roku, zaś najmłodszym - "Krzyk" Barbary Sass z 1982 r.

Ten drugi obraz otworzy festiwal, o godz. 17.45 (o godz. 17 nastąpi oficjalna inauguracja), a towarzyszyć mu będzie spotkanie z reżyserką, po seansie, który będzie miał miejsce na ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, na Kampusie Centralnym UW, w Pałacu Kazimierzowskim, w Auli im. Brudzińskiego. Z kolei film Juliusza Gardana zostanie pokazany o godz. 20.

Kolejne filmy, w piątek i sobotę, zostaną wyświetlone w budynku Starej Biblioteki UW, odpowiednio od godz. 13 i 13.15.

Festiwalowi towarzyszyć będą wydarzenia dodatkowe - wieczorne imprezy w klubach, blisko Kampusu Centralnego, a także koncerty czy też spacer po Pradze śladami filmów związanych z tą częścią Warszawy, z varsavianistką. Zbiórka w sobotę, o godz. 14, w Al. Solidarności, obok wybiegu Tatry, Turni i Miraża.

Warto odnotować, że wstęp na pokazy jest bezpłatny, po uprzednim odebraniu darmowego biletu. Koncerty i wstęp do klubów jest płatny.

Pełen program festiwaluDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.