Facebook Google+ Twitter

STARTUJE PROGRAM YOUTH FORUM LEADERS

W Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach rusza program Youth Forum Leaders dedykowany młodym i przedsiębiorczym osobom, które posiadają zdolności przywódcze i są zainteresowane ich pogłębianiem.

logo projektu / Fot. Organizator RIG KatowiceW Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach rusza program Youth Forum Leaders dedykowany młodym i przedsiębiorczym osobom, które posiadają zdolności przywódcze i są zainteresowane ich pogłębianiem. W ramach trzech praktycznych bloków warsztatowych wybrana grupa uczestników zdobędzie umiejętności i kompetencje, które pomogą im w budowaniu i rozwijaniu organizacji oraz społeczności, w których działają.
Youth Forum Leaders to inicjatywa Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, współorganizowana przez Fundację TDJ. Skierowana jest do młodych, przedsiębiorczych osób, które nie ukończyły 30. roku życia - głównie studentów, absolwentów oraz przyszłych młodych przedsiębiorców – i które posiadają zdolności przywódcze i są zainteresowane ich pogłębianiem. Adresowany jest głównie do ludzi działających na rzecz lokalnej społeczności, w organizacji studenckiej lub pozarządowej oraz posiadających przynajmniej podstawowe doświadczenie w realizacji projektów.

"Program ma na celu rozwinięcie umiejętności liderskich, komunikacji w zespole, umiejętności negocjacyjnych i radzenia sobie w sytuacjach stresowych oraz swobody w wystąpieniach publicznych. Udział w warsztatach w wielowymiarowy sposób będzie wspierać młodych liderów w budowaniu i rozwijaniu organizacji oraz ludzi w nich działających" – mówi Wiktoria Nycz, wiceprzewodnicząca FM RIG w Katowicach, która koordynuje projekt.

Koncepcja YFL opiera się na dwóch filarach: praktycznych warsztatach z w/w obszarów oraz cyklu YFL MEET THE LEADER - spotkaniach ze znanymi liderami - inspirującymi osobami ze świata biznesu, dyplomacji, nauki oraz organizacji pozarządowych, które podzielą się z uczestnikami programu swoim doświadczeniem z zakresu przywództwa.

"Aby móc sprawować funkcje na kluczowych stanowiskach, zarówno w biznesie, jak i w organizacjach pozarządowych, trzeba posiadać kompetencje liderskie. Ponieważ ten projekt w równym stopniu edukuje, wspomaga rozwój osobisty, jak i pomaga w sieciowaniu młodych ludzi, świetnie wpisuje się w misję i wartości, jakie nam przyświecają" – mówi Oliwia Kwiatkowska, prezes Fundacji TDJ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.