Facebook Google+ Twitter

Startuje Rozsypaniec. Nudzisz się? Ruszaj w Bieszczady!

Wieczornym ogniskiem rozpoczną się 2. Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką "Rozsypaniec". W programie organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji. Impreza zakończy się w niedzielę.

Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką "Rozsypaniec" / Fot. Materiał prasowy organizatoraKoncerty piosenki poetyckiej, turystycznej, żeglarskiej, wystawy fotograficzne, pokazy filmowe i warsztaty artystyczne to niektóre z atrakcji, jakie przewidzieli organizatorzy tegorocznej edycji "Rozsypańca", która odbędzie się w Cisnej, Dołżycy i Łopience. Wcześniej impreza w Bieszczadach nosiła tytuł Festiwal Sztuk Różnych "Bieszczadzkie Anioły" i w tej formule przeprowadzona została dziewięć razy. "Rozsypaniec" potrwa od 10 do 14 sierpnia.

Obecna nazwa Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką „Rozsypaniec” nawiązuje nie tylko do jednego z najpiękniejszych szczytów tych gór, ale przede wszystkim do idei przedsięwzięcia.

"Spotykamy się bowiem by łączyć, a nie dzielić; by tworzyć jedno z tego, co na co dzień rozproszone; by z różnych dziedzin sztuki tworzyć całość – wyjątkową wrażliwość." - zapewnia Stowarzyszenie Moje Bieszczady.

W ramach "Rozsypańca" będzie można podziwiać m.in. wystawę zdjęć Krzysztofa Knapika - "Czarnobyl - ćwierć wieku po katastrofie" czy też Jerzego Janickiego pt. "Moje Bieszczady". Rozstrzygnięte zostaną dwa konkursy: Zmagań Poetyckich "Rozsypane Strofy" i "Bieszczady - historia trawą porosła". Także miłośnicy kina znajdą coś dla siebie na specjalnym wieczornym pokazie filmów, a melomani będą mogli spróbować swoich sił w konkursie piosenki pt. "Rozsypane dźwięki" czy też wziąć udział w spektaklu muzycznym Antoniego Murackiego z przyjaciółmi, którzy wykonają przetłumaczone na język polski utwory czeskiego barda Jaromira Nohavicy.

Szczegółowy program imprezy na plakacie. Do zobaczenia w Bieszczadach!

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.