Facebook Google+ Twitter

"Starucha" Teatru Ochoty gościnnie w Teatrze Powszechnym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-10 17:33

W styczniu po raz pierwszy spektakl "Starucha" w reżyserii Igora Gorzkowskiego zagości na deskach Teatru Powszechnego. Przedstawienie zostało wyróżnione Feliksem Warszawskim (najlepsza drugoplanowa rola kobieca Wiktorii Gorodeckiej) oraz uznane przez krytyków za jeden z najciekawszych spektakli 2011 roku

 / Fot. plakatW styczniu po raz pierwszy spektakl "Starucha" w reżyserii Igora Gorzkowskiego zagości na deskach Teatru Powszechnego. Przedstawienie zostało wyróżnione Feliksem Warszawskim (najlepsza drugoplanowa rola kobieca Wiktorii Gorodeckiej) oraz uznane przez krytyków za jeden z najciekawszych spektakli 2011 roku (m.in. ankieta miesięcznika "Teatr", "Tygodnik Kulturalny" TVP Kultura).

Bilety dostępne są w kasie Teatru Powszechnego

Pierwsze spektakle: 17, 18, 19 stycznia 2011, godz. 19.00

Spektakl Teatru Ochoty
wg Daniła Charmsa STARUCHA
w przekładach Jerzego Czecha i Henryka Chłystowskiego


Starucha trzyma zegar bez wskazówek, z którego jednak da się odczytać godzinę. Ta sytuacja otwiera świat dziwnych, absurdalnych zdarzeń, świat, w którym granicę między życiem a śmiercią można przekraczać w każdą stronę, a zwykłe czynności, jak kupowanie chleba czy picie wódki, prowadzą do nieprzewidywalnych skutków. Sąsiad-gawędziarz, przyjaciel-filozof i kobieta-romantyczne złudzenie, towarzyszą Daniłowi w zmaganiach z nieustannie zmieniającą się rzeczywistością.

Igor Gorzkowski sięga do twórczości jednej z najbardziej intrygujących grup artystycznych pierwszej połowy XX wieku. Rekonstruuje teatr oberiutów, wczytując się nie tylko w tekst najdłuższej prozy Charmsa - powieści Starucha, lecz także w manifest i biografie członków OBERIU. Spod groteskowo-onirycznego sztafażu wyziera lęk przed nieuchronnością śmierci i zapowiedź tragicznych losów członków grupy.

scenariusz i reżyseria Igor Gorzkowski
muzyka Piotr Tabakiernik
scenografia Robert Pludra
kostiumy Magdalena Dąbrowska
koordynatorka produkcji Katarzyna Krapacz
ruch sceniczny Iwona Pasińska
asystentka reżysera Alicja Brudło

Obsada: Wiktoria Gorodeckaja (Teatr Narodowy), Anna Sroka-Hryń, Bartłomiej Bobrowski (Teatr Narodowy), Adam Ferency (Teatr Dramatyczny), Andrzej Mastalerz, Kamil Pruban (Akademia Teatralna) / Jarosław Sacharski

Koprodukcja Teatr Centralny w Centrum Kultury w Lublinie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

krzysiek
  • krzysiek
  • 26.04.2012 17:00

teraz też grają ten spektakl w teatrze Ochota, widziałem nawet bilety do kupienia na gruperze w necie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.