Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6502 miejsce

Stary most w Sandomierzu zamknięty do odwołania

25 kwietnia 2013 roku w godzinach południowych zostanie zamknięty dla ruchu kołowego stary most na Wiśle w Sandomierzu. Termin jego ponownego uruchomienia jest trudny do przewidzenia.

Stary most (po lewej) w Sandomierzu zostanie zamknięty dla ruchu kołowego 25.04.2013 r. / Fot. Krzysztof KrzakTym samym stary most na królowej polskich rzek w Sandomierzu zostanie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego (ruch pieszy pozostanie bez zmian). Wcześniej już, ze względu na zły stan techniczny konstrukcji, została zamknięta jedna z jezdni. Starym mostem poruszali się ostatnio jedynie kierowcy jadący z kierunku Kielc i Opatowa do Stalowej Woli i Tarnobrzegu.

Przeprowadzona niedawno ekspertyza zamówiona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wykazała, iż obiekt nadaje się jedynie do gruntownej przebudowy. Należy rozebrać elementy nośne mostu, zamontować nowe oraz przeprowadzić modyfikację górnych części mostu i dotychczasowych podpór.Nowy most na Wiśle w Sandomierzu. / Fot. Krzysztof Krzak

GDDKiA ma już przygotowany projekt remontu sandomierskiego mostu. Kiedy jednak będzie można go wdrożyć do wykonania - nie wiadomo. Pierwotnie zakładano, iż realizacja tego projektu będzie możliwa w 2011 roku, zaraz po oddaniu do użytku nowej przeprawy przez Wisłę. Na przeszkodzie stanął jednak brak pieniędzy. Przez ostatnie dwa lata sytuacja w tym względzie się nie zmieniła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.