Facebook Google+ Twitter

Stary PiS powraca

Po niezbyt udanej próbie zmiany wizerunku, Prawo i Sprawiedliwość wraca do swojej poprzedniej taktyki, co oznacza przejście do ofensywy. To wszystko dzięki nowemu spotowi, który wymierzony jest w premiera Tuska i Platformę Obywatelską.

Jakiś czas temu PiS próbował zmienić oblicze partii i z drapieżnika zmienić się w gołąbka pokoju. A właściwie trzy gołąbki, które wiernie reprezentując swojego lidera, miały nakłonić nas, wyborców, do zwrotu w prawą stronę sceny politycznej. Lot długo nie trwał i korzyści, jak się wydaje, nie przyniósł. Lądowanie musiało być twarde, ale jak to bywa w takich sytuacjach, dało sporo do myślenia. I tak właśnie PiS powrócił do starych metod. Chyba bardziej skutecznych.

Najnowszy spot partii Kaczyńskiego jest bardzo ostry w swojej wymowie. Rządząca partia oskarżona jest, najłagodniej mówiąc, o kolesiostwo. Przypomniana została sprawa spalonego politycznie senatora Misiaka, który członkiem partii już nie jest, prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i jej gigantycznych nagród dla współpracowników oraz Aleksandra Grada, którego żona ma akcje w firmie, która wygrała szereg rządowych przetargów. W spocie widzimy gigantyczne sumy, jakie miałaby marnować Platforma. Wszystko to ma działać na wyobraźnię odbiorcy i zniechęcić go do PO.

Dobrym zabiegiem wydaje się być pokazanie płaczącego stoczniowca i oskarżenie rządu o upadłość stoczni. Cierpienie człowieka zawsze wpływało na bliźniego, a im bardziej wymowne obrazy, tym większe prawdopodobieństwo uwierzenia w sens jaki w sobie zawierają. Swoją wartość ma też prosty i jasny przekaz, bo spot ma przecież trafić do wszystkich. Dzisiaj nie liczy się kto głosuje, lecz jak głosuje i PiS najwyraźniej doskonale o tym wie. Zbędne tłumaczenie zawiłości polityki zostało pominięte, a twórcy spotu skupili się na prostocie przekazu. Hasło wyborcze PO sprzed dwóch lat "By żyło się lepiej. Wszystkim", zmieniono prześmiewczo na "By żyło się lepiej. Kolegom"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Wolałabym, by PiS w swych spotach zamieścił swoje pomysły na rozwiązanie problemów Polski,niż krytykował PO. PO zrobiłato i to źle. My zrobimy to lepiej- tyle wyniosłam ze spotu.

No dobrze, ale jak oni to zrobią? O tym cicho-sza!

Dodam, że nie jestem fanką ani PO, ani PiS-u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za przedstawiony w wyważony i bez zjadliwości , temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świętym prawem opozycji jest krytyka rządu. PiS ma spot a PO Niesiołowskiego, Palikota. Rzecz jednak w tym , że na barki PO spada odpowiedzialność za państwo i jego obywateli. Tę odpowiedzialność osłabia prowadzona od samego początku kampania wyborcza. Obie partie walczą w bezwzględny sposób o elektorat. PO obarcza PiS za to , że nie może skutecznie przeprowadzić reform , bo opozycja jej w tym przeszkadza. Ale prawda jest taka , że PO w wielu przypadkach nie ma pomysłu na reformy. PiS nie ma władzy od dwóch lat i trochę dziecinnie brzmi w ustach rządzących wracanie do przeszłości i obarczanie jej tym co było.
Walka między obu największymi partiami może doprowadzić do tego , że skorzysta na tym inne ugrupowanie.Może byłoby lepiej . Obie partie będą powoli tracić na znaczeniu. Krytykowany rząd Tuska będzie kojarzony coraz bardziej z partią a nie z działaniem reformującym.
Jeżeli chodzi o stocznie to prawda jest taka , że wszystkie kolejne rządy nie przeprowadzały żadnych strukturalnych zmian.Stary sposób funkcjonowania tych przedsiębiorstw musiał doprowadzić do ich upadku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I polski PiS, polski Kaczyński, polski Tusk, polskie stocznie, polski Misiak...może właśnie w tym problem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

milan , no dobra_ dobra ,
ale to nadal jest polska platforma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, interesujące by było wiedzieć, co nazywa Pani granicami przyzwoitości.
O jakich granicach przyzwoitości Pani myśli, mówi i pisze.
pozdrawiam z ALp wysokich i świeżo ośnieżonych
B.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Meritum to brakujące ogniwo w polskiej polityce ;p

mila - to jest znak Platformy, a nie Polski.

Nie wiem, czy PiS strzelił sobie w stopę, ale ludzie raczej wolą krzyczącego Kaczora niż Kaczorka ze skrzydełkami i aureolką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten spot raczej zaszkodzi, niz pomoże, a PiS trudno nazwac "ostrym graczem". Są wyautowani i tym spotem :) strzelają sobie w stopę.
Nie wykluczone, że podjedzie w górę SLD, jak słusznie zauważa BlaQ.
Ludzie maja dość zarówno Kaczyńskich jak Niesiołowskiego i Palikota. Obie strony przekroczyły granice przyzwoitosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten spot to jest poniżej dna depresji,
i jeszcze znak Polska z wywalonym jęzorem (prawie jak mój pies).

Ps. Eeeech, i co na to Mick Jagger & Stonesi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Totalna obłuda z tymi stoczniami, każdy z nas wie, ze najmniej zrobił rząd PIS, żeby ratować stocznie. Odwracanie kota ogonem. "Ostry gracz" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.