Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2765 miejsce

Stary sprzęt fotograficzny na zdjęciach

Odzyskałem jeden ze starych folderów ze zdjęciami z 2008 r. a w nim m.in zdjęcia mojego sprzętu foto sprzed lat. Może kogoś to zaciekawi.

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Zdzisław Sadowski
Fot. Zdzisław Sadowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Też mam niezły zestaw starego sprzętu fotograficznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten zestawik sprzętu to już trzeba oddać do muzeum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żeby nie było wątpliwości, to projektor do bajek to jest to czarne i obłe. Oglądałem z takiego wyświetlane swojego czasu, a rzutnik do slajdów to takie brązowo-szare z ramką. Pominąłem jeszcze w poprzednim spisie światłomierz ręczny czyli to małe prostokątne z długim cienkim paskiem i korex czyli takie coś czarne i w kształcie walca. :) Smiena to Smiena 8 aparat małoobrazkowy 35mm z obiektywem 4/40 przesłonę można było ustawić od 4 do 16, czas na B i od 15 do 250, a ostrość ustawiało się według znaków na obiektywie zaczynając od 1m. Zresztą mnóstwo jest na jej temat informacji w necie. Podobno to najliczniej wyprodukowany aparat na świecie.
A ten Kodak pani Jadwigi jest fantastycznie zachowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ja dorzucam do tego przeglądu mojego kodaka, którego prezentowałam w galerii staroci :)
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odp. P. Majchrzak. To nie galeria w muzeum i specyfikacja techniczna sprzętu nic by tu nie dała. Po prostu wspomnień czar.

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 27.07.2012 10:28

Ha, ja to miałam sprzęt! Owszem, aparat Kodak z lat trzydziestych (do dzisiaj pracuje bez zarzutu), ale prawdziwym kuriozum był powiększalnik zrobiony w czasie okupacji z puszki po marmoladzie (teraz jest w warszawskim Muzeum Wojska Polskiego). On mi jeszcze posłużył do zrobienia pozytywów do mojej pracy dyplomowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
amator , fotografik
  • amator , fotografik
  • 27.07.2012 10:09

Mam kompletywny sprzęt do wywoływania.Jest to wszystko odpowiednio zabezpieczone i leży w pudle na regale w suchej piwnicy .Są tam rezerwowe żarówki w kolorze czerwonym , halogeny do naświetleń w moim atelier i oczywiście cały osprzęt :suszarka do zdjęć , zegar ( wcześniej liczyłem tak: 101 . 102 , 103 -to było trzy sekundy naświetlenia papieru pod powiększalnikiem)szczypce , kuwety, menzurki , koreks (to wymagało umiejętności,docinaka do zdjęć ,gumowy wałek do odsączania wody z wywołanych zdjęć a przygotowanych do suszenia ,,,. .Należało po ciemku, ja to robiłem pod kicem i w ciemni. przełożyć negatyw z aparatu(kamery) i po ciemku włożyć i zalać wywoływaczem , to już przy świetle.)mam rożne obiektywy ale najbardziej sobie cenię te do kamery Praktica i oczywiście firmy Karl Zeiss Jena.Negatywy mam posegregowane i leżą sobie czekając na lepsze czasy ;czarno-białe , kolorowe i slajdy.
Serdecznie Pana Andrzeja i całą rodzinę pozdrawiam za przekaz fotograficzny ciekawych miejsc i zdarzeń .
Teraz mam już cyfrowe aparaty(kamery-tak fachowo mówi się o aparatach fotograficznych), kto re za mnie wszystko robią .Jednak te zdjęcia z kliszy(negatywu) sa ładniejsze , wymagające kunsztu fotografa i późniejszej obróbki w ciemni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Grzegorzu W. gratuleję. A Pan Z.W.S proszę bardzo uprzejmie, aby nie był takim minimalistą. Mnie mamusia mówiła, że lenistwo jest grzechem ciężkim...;)) a galeria ma swój urok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stary polski projektor do bajek, stary polski rzutnik do slajdów, Polaroid robiący zdjęcia które można było oglądać gotowe minutę chyba po zrobieniu, popularny bardzo w latach bodajże 70-tych aparat Smiena (radzieckiej produkcji), dwie sztuki "idioten kamera", Liubitel też z ZSRR z górnym obiektywem do patrzenia, a dolnym do pstrykania, Maximatic czyli japońska frima-krzak i amatorski powiększalnik Beta produkcji PZO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przydałyby się jakieś opisy tych zdjęć, specyfikacja techniczna sprzętu i jego krótka historia. Same zdjęcia to za mało (swoją drogą fotki kiepskiej jakości, galeria jest zrobiona jakoś bez pomysłu)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.