Facebook Google+ Twitter

Stashka - wschodząca artystka z Mazur

Śpiewa, pisze, komponuje. Pod pseudonimem Stashka kryje się młoda i obdarzona niecodziennym talentem wokalnym Kasia Stasiak. Urodziła się i wychowała wśród mazurskich jezior, skąd czerpie inspiracje do swojej muzyki.

Kasia Stasiak - Stashka wchodzi z kolejnym hitem do rozgłośni radiowych / Fot. Monika Osuch arch. Menu GroupOd lat swoim naturalnym, pięknym głosem wspierała wielu znanych polskich artystów. Występowała na największych polskich festiwalach i programach telewizyjnych. Miała możliwość współpracy z Anią Wyszkoni, Mariką, Kasią Cerekwicką, zespołem Zakopower. Swój wokalny udział zaznaczyła również przy artystach takich jak: Monika Brodka, Andrzej Smolik, Sidney Polak, Vavamuffin, Abradab, Natalia Lesz, Mezo, Kasia Wilk. Stashka jest niezwykle utalentowana. Piękno Mazur bierze za wzór i naśladuje dźwiękami, zamyka w nastroju i pozwala zachwycać się nimi słuchaczowi. Jej muzyka jest bardzo lekka i optymistyczna.

Kasia Stasiak popularna Stashka ma co raz więcej fanów nie tylko wśród młodzieży, ale także i starszego pokolenia - recenzują Ją Jacek Wroński i Bogdan Węgrzynek Menu Group / Fot. Monika Osuch arch. Menu GroupStashka urodziła się 6 lipca 1984 roku w Szczytnie na Mazurach. Przygodę z muzyką rozpoczęła się w przedszkolu, gdzie śpiewała na każdym przedstawieniu i już wtedy marzyła o muzycznej karierze. Mając 7 lat, za sprawą dziadka, który podarował jej pianino, rozpoczęła naukę gry na tym instrumencie i uczęszczała do szkoły muzycznej I stopnia. Będąc jeszcze w szkole podstawowej, wyprosiła swoich rodziców o gitarę, aby móc podgrywać na ogniskach i szybko sama opanowała podstawy gry. Swoją muzyczną edukację kontynuowała na wydziale wokalnym w szkole muzycznej II stopnia, gdzie wyróżniała się genialnymi ariami i pieśniami operowymi, a w międzyczasie dla zrównoważenia koncertowała z zespołem cygańskim. W trakcie studiowania muzykologii w Poznaniu udzielała się dodatkowo w chórze akademickim, koncertując na całym świecie, m.in. w Niemczech, Holandii, Chinach, Hongkongu i na Tajwanie. W tym czasie zaczęła współpracę jako chórek z wieloma znanymi artystami. Obyła się ze sceną występując z nimi na wszystkich największych festiwalach i koncertach w kraju - Haineken Open'er, Orange Warsaw, Coke Live Music, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwal Top Trendy, Ostróda Reggae, Reaggeland Płock.

Kasia Stasiak STASHKA to piękna młodziutka utalentowana artystka porównywalna z takimi gwiazdami jak Melanie Janene Thornton czy Sheryl Crow. / Fot. Monika Osuch arch. Menu GroupPrzyszła jednak pora na karierę solową. Przez cały czas próbowała pisać swoje teksty i komponować piosenki. Zgromadziła ich w szufladzie bardzo dużo, aż nadeszła okazja, aby podzielić się nimi z szerszą publicznością. Pierwszy singiel Stashki to „Zegar”. Naturalne brzmienie, wzmocnione sekcją smyczkową w połączeniu z czystym głosem oraz prostym, ale mocnym tekstem. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych popowych produkcji. "Zegar" jest o poszukiwaniu swoich celów, pragnień i marzeń. Utwór powstał w trakcie pobytu artystyki na mazurskiej wsi, co można poczuć słuchając go. Z tej muzyki płynie natura i radość. Taką inspirację można zyskać tylko w miejscu pełnym powietrza, magii, a niewątpliwie takim są Mazury. Stashka swoją muzykę ubiera w słowa łatwo trafiające do ludzi, które jednak każdy, w zależności od wieku i przeżyć, może dopasować do siebie.

Ta wschodząca piosenkarka gra świetną, oryginalną i niebanalną muzykę, która wprawia w entuzjastyczny nastrój, a przy okazji eksponuje jej wyjątkowy głos i duży temperament. Szczere emocje w piosenkach a na scenie - pełen profesjonalizm i światowe umiejętności wokalne. Stashka zawsze stara się widzieć pozytywny wydźwięk przeróżnych zdarzeń, a swoim podejściem i uśmiechem zarażać innych. W jej muzyce da się wyczuć miłość do natury, fascynację wyrafinowanym popem najwyższej klasy oraz doświadczenie, które zdobyła śpiewając z wieloma artystami. Obecność Stashki na polskiej scenie muzycznej nada jej nowego wymiaru. Oprócz wyjątkowego głosu, wprowadzi element, którego brakowało, a który daje muzyka natury, prosto z Mazur.

Anna Figiel, Bogdan Węgrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Brawo Stashka ! Zegar jest fantastyczny, to coś zupełnie nowego, świeżego... chcemy więcej !!!! Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

''Stashka zawsze stara się widzieć pozytywny wydźwięk przeróżnych zdarzeń, a swoim podejściem i uśmiechem zarażać innych'' - dokładnie...
Artykuł bardzo ciekawy ii widać, że szczery, bo to sama prawda. Stashka potrafiła zarazić piosenką ''Zegar'' wieeelu ludzi i jestem przekonana, że z płytą będzie tak samo. Czekam na nią z niecierpliwością <3

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykuł i oczywiście czekam na płytę Stashki <3

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.