Facebook Google+ Twitter

Stasiak: Jest jeszcze szansa na silne partnerstwo Polski z USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-03 10:58

Władysław Stasiak uważa, że jest jeszcze szansa na silne partnerstwo Polski ze Stanami Zjednoczonymi. W ten sposób zastępca szefa Kancelarii Prezydenta odniósł się w "Salonie Politycznym" Trójki do informacji rosyjskiej prasy, jakoby amerykańskie władze miały zrezygnować z instalacji tarczy antyrakietowej w Polsce.

Zdaniem Władysława Stasiaka niedobrze się stało, że rząd Polski nie pośpieszył się z pracami przy umowie dotyczącej tarczy antyrakietowej. Wiceszef prezydenckiej kancelarii podkreślił jednak, że należy walczyć nadal o tarczę. Powiedział, że klamka jeszcze nie zapadła, że Polska powinna jasno postawić swoje argumenty i egzekwować podpisaną z USA umowę.

Władysław Stasiak odniósł się także do informacji, iż polscy żołnierze w Afganistanie będą przeprowadzać akcje zaczepne przeciwko talibom. Jego zdaniem to dobrze, bowiem Afganistan jest teraz testem sprawności NATO. Przypomniał, że w przyszłym tygodniu będzie dziesiąta rocznica przystąpienia Polski do Paktu i Polska powinna odegrać poważną rolę w rewitalizacji NATO.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta dodał także, iż Polsce należy się funkcja szefa NATO. Kandydatem na to stanowisko jest Radosław Sikorski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.