Facebook Google+ Twitter

Stasiak: Nie ma listu w sprawie Sikorskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-24 12:28

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak uważa, że list Lecha Kaczyńskiego nie wnosi nic nowego do sprawy szefa MSZ. Minister tłumaczy, że to jedynie odpowiedź na wątpliwości premiera.

Według Stasiaka premier uznał za zasadne napisać list do prezydenta, a Lech Kaczyński odpisał - jednak "sprawy Sikorskiego" nie ma.

O zarzutach wobec Radosława Sikorskiego mówił w wywiadzie dla jednego z tygodników prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Później podkreślał, że prezydent choć miał zastrzeżenia do Sikorskiego, nie mógł odmówić powołania go na szefa MSZ. Lech Kaczyński miał wówczas przedstawić swoje wątpliwości Donaldowi Tuskowi.

Premier zwrócił się do prezydenta na piśmie, by przedstawił wiadomości, które mogą dyskredytować szefa dyplomacji. Wczoraj list Lecha Kaczyńskiego wpłynął do Kancelarii Premiera.

Prezydent uważa, że list w którym premier żąda od niego informacji o zastrzeżeniach wobec Radosława Sikorskiego może być próbą włączenia autorytetu głowy państwa do wewnątrzpartyjnej rozgrywki w PO. List prezydenta opublikowała wyborcza.pl
Lech Kaczyński odpowiadając Donaldowi Tuskowi, wskazał że zastrzeżenia dotyczące Sikorskiego przekazał mu już w 2007 roku, a dotyczyły one poważnych nieprawidłowości w trakcie pełnienia przez niego funkcji szefa MON.

Prezydent wyraził zdziwienie, że szef rządu chce ponownie usłyszeć przekazane mu już informacje, ale gotów jest do rozmowy z premierem podczas której raz jeszcze przekażę posiadane przez siebie informacje. Upublicznienia listu Lecha Kaczyńskiego domagał się Radosław Sikorski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.