Facebook Google+ Twitter

Stasiak: Obchody 9 maja będą bardzo ważne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-30 07:41

Wizyta prezydenta w Moskwie z okazji 65 rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem będzie bardzo ważna. Taką opinię wyraził w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia szef Kancelarii Prezydenta, Władysław Stasiak.

Minister powiedział, że wizyta Lecha Kaczyńskiego może mieć znaczące następstwa. Dodał, że Polska powinna ją przygotować tak, jak robi to poważne państwo. Dlatego minister Stasiak zaprosił dziś przedstawicieli ministerstw na spotkanie, na którym zostaną omówione przygotowania do wyjazdu
prezydenta. Ma to posłużyć wypracowaniu decyzji w tej sprawie.

Władysław Stasiak przyznał, że istotnym czynnikiem jest zaproszenie przez Rosję generała Wojciecha Jaruzelskiego. Dodał jednak, że prezydent nie stawia sprawy "albo ja, albo Jaruzelski". Szef Kancelarii powiedział, że scenariusz wizyty prezydenta w Moskwie nie jest jeszcze znany.

Władysław Stasiak powiedział, że nie ma problemów związanych z obchodami 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej 10 kwietnia. Weźmie w nich udział prezydent i przedstawiciele Rodzin Katyńskich. Scenariusz obchodów jest już gotowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.