Facebook Google+ Twitter

Stasiak: USA nie wycofa się z pomysłu budowy tarczy antyrakietowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-12 08:34

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak jest przekonany, że Stany Zjednoczone nie wycofają się z pomysłu budowy elementów tarczy antyrakietowej w Polsce. Gość Sygnałów Dnia w Programie 1 Polskiego Radia zwrócił uwagę, że projekt jest bardzo zaawansowany i nowa administracja Baracka Obamy nie zrezygnuje z jego realizacji.

Minister Stasiak przypomniał, że Stany Zjednoczone poniosły dotychczas bardzo wysokie koszty w związku z pracami nad projektem. Mimo zapowiedzi Unii Europejskiej, budowy własnego systemu obrony przeciwrakietowej, amerykański system jest bliższy realizacji i dużo bardziej zaawansowany technologicznie. Dodatkowym argumentem za tarczą - według Stasiaka - są umowy podpisane przez administrację George'a Busha z Polską i Czechami.

Władysław Stasiak zaprzeczył spekulacjom prasowym według których niedawne wpadki Kancelarii Prezydenta są spowodowane konfliktem między współpracownikami Lecha Kaczyńskiego. Sprzeczne wypowiedzi sprzed kilku dni w sprawie tarczy to według Stasiaka "zwykłe nieporozumienia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.