Facebook Google+ Twitter

Staszak zbierał haki na ludzi z PiS?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-06 07:29

"Rzeczpospolita" pisze, że były prokurator krajowy Marek Staszak mógł zbierać informacje od prokuratorów zajmujących się mafią paliwową na temat ich kontaktów z politykami PiS.

Gazeta dotarła do treści oświadczenia, które prokurator Zbigniew Miłoszewski - oskarżany o ujawnienie akt śledztwa prezesowi PiS - złożył w sądzie dyscyplinarnym.

"Rzeczpospolita" przypomina, że prokurator Miłoszewski na polecenie ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w styczniu 2006 roku zreferował Jarosławowi Kaczyńskiemu stan śledztwa w sprawie mafii paliwowej. Ziobro, który zrezygnował z immunitetu, usłyszał w tej sprawie zarzuty w styczniu.

Prokuratorzy wystąpili też do Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym o uchylenie immunitetu Miłoszewskiego. W lipcu go uchylono. Po odwołaniu śledczego w styczniu Odwoławczy Sąd Dyscyplinarny uznał, że nie ma podstaw do pozbawienia go immunitetu. Powodem takiej decyzji prawdopodobnie było pisemne oświadczenie złożone przez Miłoszewskiego - pisze "Rzeczpospolita".

Gazeta dodaje, że w oświadczeniu Miłoszewski zarzuca też Staszakowi wprowadzenie opinii publicznej w błąd. Śledczy twierdzi, że prokurator krajowy kilka tygodni przed publikacjami w prasie znał sprawę spotkania z Kaczyńskim. Natomiast w lipcu 2007 r. w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" twierdził, że podstawą do wszczęcia śledztwa wobec Ziobry była notatka, którą Miłoszewski miał sporządzić po ujawnieniu sprawy przez media.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.