Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4013 miejsce

Statek Progress M-27M zakończył swoją nieudaną misję. Kapsuła spłonęła nad Pacyfikiem

Rosyjski statek Progress spłonął w ziemskiej atmosferze nad Oceanem Spokojnym. Kapsuła została wystrzelona z kosmodromu Bajkonur 28 kwietnia, ale doszło do awarii systemu nawigacji.

 / Fot. By Crew of Expedition 11. (Colds7ream at en.wikipedia) [Public domain], from Wikimedia CommonsProgress M-27M miał dostarczyć zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Po oddzieleniu kapsuły od rakiety nośnej nie otworzyły się wszystkie anteny nawigacyjne. Statek trafił na zbyt niską orbitę. 7 maja spłonął nad Pacyfikiem w rejonie Azji Południowo-Wschodniej.

Progress to rosyjska kapsuła bezzałogowa o masie około 7 ton i ponad 7 m długości. Statek może zabrać na orbitę 2,5 tony zaopatrzenia. Pierwsza kapsuła typu Progress została wystrzelona w 1978 r. W drugiej połowie lat 80. służbę rozpoczęły statki Progress M.

Czytaj także: Kapsuła Dragon przeszła pomyślnie test awaryjnego lądowania tuż po starcie. Za 2 lata SpaceX zabierze na orbitę astonautów


NASA zapewnia, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pracuje normalnie i niepowodzenie misji zaopatrzeniowej nie wpłynie na bezpieczeństwo astronautów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.