Facebook Google+ Twitter

Stateless wystąpi w ramach Before Tauron Nowa Muzyka

Zanim nadejdzie pora na potężną dawkę skondensowanej elektroniki, dobrze jest przyzwyczaić ucho do tego, co proponują nam wcześniej organizatorzy Taurona. Po Bonobo, Swayzaku i Jacku Sienkiewiczu z Oni Ayhun czas na Stateless.

Pierwszym wyznacznikiem jakości muzyki Stateless, kiedy włączasz chociażby "Prism #1", jest głos. Sączący się, miękki, wyszkolony, dźwięczny, o ciekawie ciepłej barwie. Wkraczające później dźwięki dają nam pełne spektrum eklektycznej łatwości komponowania i wychodzenia poza utarte schematy grania. Wlewające się na siebie dźwięki pianin, delikatnie zarysowujące się w tle gitara i bas, wreszcie dramatyczne lub ozdobne skrzypce i wyróżniające ten zespół pośród wszystkich sample. "Stateless", nazwa o anarchistycznym podtekście, może się w ich przypadku odwoływać do braku jednoznacznej, sztywnej formy. To raczej nieograniczona swoboda poruszania się gdzieś w świecie alternatywnej muzyki, z nieco rockowym, nieco trip-hopowym podejściem.

A od proporcji składników, których używają na każdym wydawnictwie, zależy ich charakter. I tu zmiana jest fascynująca - zadebiutowali mocno filmowym, narracyjnym, krajobrazowym albumem "Stateless", by w 2010 roku, pod skrzydłami nowej wytwórni - prestiżowej Ninja Tune - pójść w stronę drum and bassowych bitów, rytmicznej i porywającej elektroniki, która przeważyła nad tradycyjnym instrumentarium. Oba albumy prezentują interesującą ewolucję zespołu.

To będzie, o ile czegoś nie przeoczyłam, pierwszy występ Brytyjczyków w Polsce. Zobaczyć ich będzie można 10 czerwca w Katowicach - w klubie Hipnoza, oraz 11 czerwca w Warszawie w Powiększeniu.
Ceny biletów w przedziale 30-35 złotych w przedsprzedaży można dostać już w sklepach internetowych Ticketpro/Ticketportal.

Tym razem dla odmiany - dokument pokazujący powstawanie drugiego albumu "Matilda":

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.04.2011 17:10

To wspaniała wiadomość! ;D Masz rację, pierwszy raz będą grać w Polsce;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.