Facebook Google+ Twitter

Statki ratownicze i okręty wojenne poszukują polskiego kutra

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-01 12:31

18 statków ratowniczych i okrętów wojennych poszukuje zaginionej załogi polskiego kutra rybackiego WŁA 127. Poszukiwania koncentrują się w rejonie Bornholmu, około 20 kilometrów na na południowy wschód od wschodniego cypla wyspy.

Wczoraj po południu fiński helikopter zauważył na morzu pływające koło ratunkowe. Wkrótce potem w pobliżu znaleziono pustą tratwę ratunkową, należącą do WŁA 127. Do sił duńskich, fińskich i szwedzkich dołączyły jednostki ratownicze polskiej Marynarki Wojennej - śmigłowiec Mi-14 PS oraz okręt ORP "Maćko".

Duńskie służby ratownicze zapowiedziały, że akcja poszukiwawcza potrwa do godziny 15.00. Obliczono, że temperatura morza oraz warunki atmosferyczne pozwalają przeżyć na Bałtyku tylko kilka godzin.

Kapitan marynarki Grzegorz Łyko przekonuje, że nie należy tracić nadziei. Choć przyznaje, że szanse na znalezienie żywych rybaków są coraz mniejsze. Zwraca uwagę, że temperatura wody wynosi w tej chwili 7-9 stopni.

Kuter 27 kwietnia wyruszył z Darłowa. W okolicach wyspy Borholm panują obecnie umiarkowane warunki meteorologiczne, wysokość fal to około półtora metra. Na pokładzie kutra rybackiego WŁA 127 znajdowało się pięciu członków załogi.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.