Facebook Google+ Twitter

Statuetki MediaTorów 2009 wręczone!

Znamy już nagrodzonych w Plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie! W Auditorium Maximum UJ w Krakowie, studenci dziennikarstwa z całej Polski ogłosili zwycięzców spośród 44 kandydatów do statuetek.

AuTORytet to najważniejsza z 9 kategorii MediaTorów. W tym roku, według studentów, najbardziej na to miano zasłużyła Hanna Krall. Zgodnie z opisem kategorii, młodzi adepci dziennikarstwa uznali ją za osobę, od której chcą się uczyć rzetelności, profesjonalizmu oraz najwyższych standardów.

Nie mniej sławne i zasłużone nazwisko otrzymało NawigaTORa – to Piotr Najsztub, który nie raz udowodnił studentom, że jest publicystą, dzięki któremu ich poglądy nabierają własnych kształtów. Tegoroczna TORpeda to Anita Werner. Już nazwa tej kategorii mówi, jaką cechę u prezenterki Faktów TVN i TVN24 docenili żacy.

Największą detonacją tego roku okazał się artykuł Katarzyny Świerczyńskiej "Wynajęła brzuch. Będzie walczyć o dziecko" opublikowany w "Dzienniku" i to w ręce tej właśnie dziennikarki trafił DetonaTOR.

AkumulaTORa, urzeczeni poczuciem humoru i dystansem nagrodzonego do samego siebie, studenci przyznali Rafałowi Bryndalowi za prowadzonego w Radiu Zet "Tępego doktora na ostrym dyżurze".

MediaTora kategorii PromoTOR otrzymała szkoła wyjątkowa, bo stworzona przez fotoreporterów "Gazety Wyborczej" i działająca w Internecie – Szkoła Mistrzów Fotografii. Kolejna statuetka trafiła do rąk nominowanego już po raz trzeci Jacka Żakowskiego, który, jak przystało na ProwokaTORa, wywołał burzę swoim artykułem "Chamstwo hula w Internecie" opublikowanym w "Gazecie Wyborczej".

Za zainicjowanie "nowej jakości" w dziennikarskim warsztacie InicjaTORa otrzymał Jarosław Kuźniar, a najskuteczniejszym ReformaTORem ubiegłego roku okazała się kampania Przeżyć raka prowadzona przez "Wprost".

O tym, komu przyznane zostały MediaTory 2009, zadecydowało grono 7500 studentów z 11 polskich publicznych uczelni, na których dziennikarstwo funkcjonuje jako odrębny kierunek. Zostali oni zaproszeni do udziału w Plebiscycie MediaTory organizowanym co roku przez Stowarzyszenie MediaTory, Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.