Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28298 miejsce

Statystyka wojskowa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-25 08:06

Dzień za dniem z pokładowego dziennika zgorzkniałego romantyka z kraju nad Wisłą.

Chyba było to dwa dni temu, naprawdę nie pamiętam, ponieważ będąc pod wpływem emocjonalnego roller-castera mylą mi się ostatnie dni... Ale tak, to było dwa dni temu, sprawdziłem. Więc dwa dni temu na łamach mojego prywatnego, tajemnego dziennika pisałem o pewnych statystykach kolejowych, które były nie za ciekawe. Dziś napiszę o innych statystykach dotyczących naszej armii.

Nasze wojsko posiada 96 tysięcy etatów, więc gdyby te wszystkie etaty skupić w jednym miejscu, powstałoby prawie stutysięczne miasto, w którym jeździłyby autobusy komunikacji miejskiej. W tym mieście nie byłoby problemu bezrobocia ponieważ wszyscy pracowaliby w wojsku. Więc w tym mieście mieszkałoby 102 generałów, zapewne w jakiejś dzielnicy willowej, ogrodzonej płotem pod napięciem, oddzielającym ich od innych mieszkańców. Na osiedlu apartamentowców mieszkałoby 1486 pułkowników i tu stop. Czytając te statystyki przeraziłem się.

Co to za armia, że na 96 tysięcy etatów przypada aż tylu generałów i oficerów starszych. Nie wierzę, że taka armia jest w stanie kogokolwiek obronić. Przecież z tych statystyk wychodzi, że jest w niej za dużo wodzów, a za mało Indian. Przecież powinno być na odwrót. Przynajmniej tak mi się wydaje. Porównując statystyki innych armii wiem, że się nie mylę. Nie, już nie będę przeglądał żadnych statystyk dotyczących naszego kraju, ponieważ to przeglądanie jest dla ludzi o mocnych nerwach.

Choć dzięki statystykom kolejowym wiem, że do żadnego pociągu już nie wsiądę. Więc skoro podróże kolejowe po kraju mam już z głowy postanowiłem, że będę podróżował nie ruszając się z miejsca. Więc jak będę podróżował? Będę podróżował dzięki książkom. Więc wyjeżdżam nie ruszając się z miejsca. Przynajmniej nic mi się nie stanie.

Sławomir Bogacki
Znajdź nas na Google+

(Sławomir Bogacki)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Edgar Dawids
  • Edgar Dawids
  • 25.04.2012 15:57

Przecież ten tekst to jawny sarkazm.Jeśli ktoś chce statystyk niech się uda w miejsce gdzie otrzyma statystki.Trzeba umieć czytać teksty.Jeśli komuś przeszkadzają duchowni niech zapisze się do Ruchu pana Palikota!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Andrzej Chorążewicz
  • @Andrzej Chorążewicz
  • 25.04.2012 11:07

http://www.youtube.com/
watch?v=dAKdqc2
AGOE&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.