Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12320 miejsce

"Stawiam na aktorstwo" - wywiad z Adą Fijał

Aktorka, absolwentka krakowskiej PWST, pasjonatka muzyki i mody. Od lat zainspirowana stylem retro. Jedna z najbardziej zapracowanych polskich artystek. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Ada Fijał.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Od dziecka czuła, że ma artystyczną duszę i wiedziała, że jej miejsce jest na scenie. Najpierw uczyła się grać na fortepianie, a później przez kilkanaście lat tańczyła w zespole folklorystycznym. Nie zaniedbywała jednak przy tym nauki i udało jej się nawet zostać laureatką olimpiady biologicznej, co zaowocowało tym, że w liceum trafiła do klasy biologiczno-chemicznej. "Zawsze interesował mnie też człowiek i wszystko, co z nim związane" - wyjaśnia Ada Fijał.

Ukończyła aktorstwo na PWST w Krakowie i mimo że ma na swoim koncie granie w spektaklach teatralnych - m.in. w warszawskim Teatrze na Bielanach, to zanana jest przede wszystkim z ról serialowych. "Jestem zdania, że seriale też nas rozwijają" - podkreśla aktorka. "Nie traktuję tego jako czegoś gorszego i nie chcę tego wartościować, bo wszędzie, gdzie czujemy, że się rozwijamy, możemy się spełniać" - dodaje. Ostatnio Ada Fijał nawiązała również współpracę z Abstrachuje.tv i zagrała w filmiku "Czego nie mówią kobiety", który do tej pory w sieci obejrzało prawie dwa miliony osób.

Aktorka Ada Fijał gościła w redakcji W24 / Fot. Paulina FigolArtystka realizuje się również muzycznie. Dwa lata temu wydała swoją solową płytę "Ninoczka", na której znalazły się jej ukochane utwory z lat ’20 i ’30 ubiegłego wieku. Jednak mimo tego, nie chce by określać jej mianem wokalistki. "Aktorzy nigdy nie będą śpiewać tak dobrze jak wokaliści, dlatego wolę być nazywana śpiewającą aktorką" - zaznacza. Jej wielką pasją jest również moda. Od roku realizuje ją prowadząc modowy program "Gwiazdy na dywaniku", a także rubrykę w magazynie "Party", w której razem z Joanną Horodyńską ocenia stylizacje innych gwiazd.

Mimo że obecnie wakacje w pełni, jej grafik napięty jest do granic możliwości. Niedawno wróciła ze Szczecina, gdzie prowadziła galę Eska Music Awards 2013. Całe dni spędza na planach seriali - m.in. nowej produkcji Polsatu "To nie koniec świata", oprócz tego pracuje nad spektaklem teatralnym, kilkoma projektami modowymi, a także nad swoją drugą płytą. "Nie chcę za dużo mówić, żeby nie zapeszać, ale faktycznie dużo się teraz u mnie dzieje" - wyznaje Ada Fijał.

Obejrzyj cały wywiad z Adą Fijał:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mi film działa. To zwykły template z Youtube'a, prawdopodobnie ma Pan problem z przeglądarką.

A pani Ada Fijał to niezła sztuka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co jest z waszym Plugin? Dlaczego nie można obejrzeć video?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.