Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2860 miejsce

Staże dla bezrobotnych po 50. roku życia. Dowiedz się więcej!

Masz ponad 50 lat i nie możesz znaleźć pracy? Wiadomości24.pl postanowiły przyjrzeć się stażom dla osób w tym przedziale wiekowym, organizowanym przez Urząd Pracy m.st. Warszawy. Zobacz, czego się dowiedzieliśmy!

Staż dla osób po pięćdziesiątym roku życia dotyczy tylko tej grupy wiekowej i nie mogą wziąć w nim udziału osoby np. dwudziestokilkuletnie.

Wymagania stawiane potencjalnym uczestnikom stażu zawarte są we wnioskach, natomiast za pośrednictwem urzędu pracy osoby w wieku 50 lat i więcej kierowane są na staż zgodnie z jego ofertą.

W celu przybliżenia zagadnień związanych z organizacją staży dla osób bezrobotnych powyżej pięćdziesiątego roku życia, skontaktowałem się z działem marketingu w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy, mieszczącym się przy ul. Ciołka w Warszawie. Pani Katarzyna Żach, pracownik Urzędu Pracy m.st. Warszawy postanowiła udzielić mi wyczerpującej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, dotyczące m.in. takich zagadnień jak: ile osób po 50. roku życia zostało skierowanych na staże poprzez urząd pracy w Warszawie w ostatnim półroczu, jakie programy są oferowane dla tej grupy wiekowej, czy osoby, które mają 50 lat i więcej są zainteresowane aktywizacją zawodową, jak wygląda staż dla osób bezrobotnych powyżej 50. roku życia, ile trwa oraz jakie wynagrodzenie jest za niego przyznawane.

Jak więc wygląda szczegółowo staż dla osób bezrobotnych powyżej 50. roku życia?

Ile osób po 50. roku życia zostało przyjętych na staże za pośrednictwem urząd pracy w Warszawie w ostatnim półroczu?
Na koniec czerwca 2012 r. na stażu zorganizowanym przez pracodawców przy współpracy z Urzędem Pracy m.st. Warszawy było ogółem 887 osób, w tym 75 osób z grupy 50 lat i więcej.

Jakie programy stażów mają Państwo dla osób bezrobotnych powyżej 50 lat?
Programy stażu są bardzo różne. To pracodawca w składanym do Urzędu wniosku o zorganizowanie stażu dla osoby bezrobotnych określa program stażu. Złożone przez pracodawców wnioski stażowe w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy, w tym zaproponowane programy stażu podlegają procedurze konkursowej. Zasady konkursu dla organizatorów stażu dostępne są na stronie internetowej Urzędu www.up.warszawa.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Borowczyk
  • Borowczyk
  • 10.07.2012 20:22

Tragedia, jedna wielka tragedia autora tekstu. Pomijając już przekaz słowny, niestrawny, nic nie wyjaśniający to tytuł do tekstu ma sie jak pięść do oka. Autor poszedł na pełną łatwiznę i zastosował metodę GUS. Ile, co i jak. Jakie wnioski dla zainteresowanych? Żadne!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.07.2012 16:53

A czy Wiadomosci24pl biorą udział w tym konkursie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.