Facebook Google+ Twitter

Staże u Kizierowskiego kością niezgody w pływaniu

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-05 21:59

Igrzyska w wykonaniu polskich pływaków rozczarowały. Czas wyborów nowych władz i rozliczeń już w listopadzie. To czuje się w środowisku.

Wciąż nie wiadomo, czy do pływania wróci ikona tej dyscypliny - Otylia Jędrzejczak. Paweł Korzeniowski nie poinformował dotąd trenera Pawła Słomińskiego, kiedy znów zacznie trenować. Ostatnio kością niezgody stało się wysłanie do Madrytu, pod opiekę Bartosza Kizierowskiego kilku najzdolniejszych sprinterów.

- Dziś rewolucji nie będzie - zapowiadali członkowie zarządu Polskiego Związku Pływackiego przed wczorajszym posiedzeniem. W piątek we Wrocławiu dyskutowano nad oceną startu w Pekinie. Woda w basenach jest jednak już wzburzona i niewiele brakuje, by wybuchło w nim tsunami. Ostatnio trenerzy mają pretensje do prezesa PZP Krzysztofa Usielskiego, że sam zdecydował o wysłaniu zawodników do Hiszpanii.

Trener Słomiński nie chce wypowiadać się na temat staży Kizierowskiego. Dla niego niesmaczna była forma wysłania pływaków - bez konsultacji.

Szczególnie kontrowersyjny był wyjazd Łukasza Gąsiora, podopiecznego trenera kadry. To ogromny talent, ale trudna osobowość: karany za narkotyki, alkohol, czasem ostentacyjnie lekceważący kolegów. Razem z nim do Hiszpanii trafili na kilkunastodniowe konsultacje Marcin Tarczyński (za zgodą rodziców, przy sprzeciwie trenera) i Konrad Czerniak (pełna aprobata).

31-letni Kizierowski, jeden z najlepszych sprinterów świata, przez kilkanaście lat trenował w USA. Skończył prestiżowy uniwersytet w Berkeley, gdzie zaoferowano mu posadę trenera.

Więcej o problemach w polskich pływactwie na stronach Polska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.