Facebook Google+ Twitter

Stażowy grosz

W czerwcu przybyło magistrów. Młodzi, ambitni, z dyplomem w kieszeni… i bez grosza. Szukają pracy. Jedną z możliwości jest staż.

logo Państwowych Urzędów Pracy / Fot. logoW lipcu stopa bezrobocia w regionie wynosiła 14,2 %. Urzędy pracy proponują młodym bezrobotnym staże absolwenckie.

W Rzeszowie od początku roku skorzystało z takiej oferty 1200 osób. Niestety, kolejni chętni muszą czekać do roku 2008. Zgodnie z wydanym w sierpniu komunikatem Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie, pieniądze na ten cel zostały już wykorzystane. Mało prawdopodobne, by wygospodarowano jeszcze jakieś przed końcem tego roku. Negatywnie będą też rozpatrywane wnioski o realizację przygotowania zawodowego, czy prac interwencyjnych.

Staż pozwala osobie bezrobotnej zdobyć umiejętności praktyczne w wybranym zawodzie. Zasady i określone zadania, które będzie wykonywał stażysta są ujęte w tzw. programie stażu. Umowa między pracodawcą, a urzędem pracy zawierana jest na pół roku, istnieje jednak możliwość przedłużenia jej o kolejne sześć miesięcy.

Staże absolwenckie przeznaczone są dla osób do 25. roku życia. O tę formę pracy mogą też ubiegać się bezrobotni do 27. roku życia, pod warunkiem, że od dnia ukończenia szkoły wyższej (data na dyplomie) nie minęło więcej niż 12 miesięcy.

Stażysta otrzymuje co miesiąc stypendium stażowe. Niestety kwota uniemożliwia samodzielne utrzymanie się, wynosi bowiem ok. 480 zł (netto).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zawsze można odbywać praktyki podczas studiów, a po studiach szukać już normalnie płatnego zatrudnienia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.