Facebook Google+ Twitter

Stefan z Polski i Jean d’Amour z Rwandy mają misje do spełnienia…

Stworzenie „Małej papeterii”rozbudowanego punktu usług xero. W Rwandzie to nowatorski pomysł, bo usługi tego typu w krajach afrykańskich są nowością. Czy ich projekt się uda? To zależy także od Ciebie !

 / Fot. archiwum Salvatti.pl Dwudziestoletni Jean d’Amour mieszka w Kigali, w Rwandzie. Pochodzi z ubogiej rodziny. Rodzice w żaden sposób nie mogą mu pomóc. Skończył szkołę zawodową, ale nigdzie nie mógł znaleźć pracy. Angażował się w życie parafii i żył z Bożej łaski. Kiedy w zeszłe wakacje wolontariusze Fundacji Salvatti.pl organizowali w Kigali rekolekcje oazowe, Jean d’Amour intensywnie pomagał w ich przygotowaniu. Okazał się świetnym strategiem, gotowym do poświęceń. Przez ostatni rok dzięki stypendium Fundacji Salvatti.pl został zatrudniony w parafii jako elektryk. Teraz ma swój pomysł na biznes.

Chce założyć „Małą papeterię” – rozbudowany punkt usług xero. W Rwandzie to nowatorski pomysł, bo usługi tego typu w krajach afrykańskich są nowością. Jean’d Amour nie miał gdzie praktykować. Dlatego Stefan, wolontariusz Fundacji Salvatti.pl w sierpniu jedzie do Kigali, by pomóc swojemu Rwandyjskiemu rówieśnikowi zrealizować jego marzenie i dać mu szansę na samodzielnie utrzymanie.

Stefan posiada umiejętności i wiedzę. Jean d’Amour ma pomysł i chęci. Obaj mają otwarte serca i umysły. Brakuje im środków finansowych. Dlatego prosimy o wsparcie, bo razem można więcej.

Każdy z Państwa może się zaangażować w ten projekt. Do realizacji projektu potrzeba nie tak wiele: chęci, zdolności, otwartość mamy. Brakuje środków finansowych na zakup podstawowego sprzętu jak drukarka, kserokopiarka, papier.
Każde 50, 100 czy 200 zł będzie wielką pomocą dla Jean’a d’Amour i Stefana.
Dane do przelewu: Bank Pekao SA 44 1240 1095 1111 0010 3468 8020
W tytule wpisz: Darowizna wolontariusz Stefan.

Dziękujemy!
„My dajemy ręce, dołóż swoje serce”, dołącz na: http://salvatti.pl/wolontariat/rwanda2016/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.