Facebook Google+ Twitter

Steinbach domaga się od Polski uznania zasług wypędzonych Niemców

Przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych, Erika Steinbach po raz kolejny domaga się od Polaków uznania zasług wypędzonych z naszego kraju Niemców.

 / Fot. dontworry, CC 3.0Niemiecka regionalna gazeta "Rheinische Post" napisała dziś o słowach Eriki Steinbach skierowanych do polskiego rządu i Polaków. "Panuje w Polsce deficyt, którego u większości naszych wschodnich sąsiadów dawno nie ma" - powiedziała przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych. Chodzi tutaj o to, iż uznanie roli wypędzonych Niemców dla pojednania z Polską w naszym kraju wciąż jest zbyt małe. Steinbach zwróciła uwagę, że polski rząd powinien wreszcie "mądrze" się zachować i podjąć ten temat. "Niemieccy wypędzeni budują coraz większy most porozumienia z Polską" stwierdziła Steinbach.

Przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych skrytykowała rząd Donalda Tuska i powiedziała, że ten ma "nieodrobione zadania domowe". Steinbach mówiła również o mniejszości niemieckiej w Polsce i o tym, jak ważna jest dla niej możliwość korzystania z języka niemieckiego w polskich urzędach.

Steinbach przypomniała także, iż w ubiegłym roku rządy Polski i Niemiec uzgodniły, że zostanie przeprowadzona analiza naukowa "niedemokratycznych działań PRL wobec obywateli polskich narodowości niemieckiej".


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Czytam i czytam i nadal nie rozumiem co jest złego w sformułowaniu: "Niemieccy wypędzeni budują coraz większy most porozumienia z Polską"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

w końcu wszystkich Polaków nie zabito, trochę nas zostało i to już coś, ta kobieta nie ma wstydu, zniszczono nam państwo, wymordowano miliony a ci co przeżyli gehennę do konca życia są naznaczeni to jest wstrętne!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jakoś jej wypowiedzi nie odebrałem negatywnie. Zrozumiałem ją jako życzenie abyśmy uznali, że tzw "wypędzeni" odegrali dużą rolę w zakopywaniu "przepaści" między nami a Niemcami. W sumie nic wielkiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzeju, mam wrażenie, że taka nadmierna nasza spolegliwość skutkuje niedomówieniami i potem tak brniemy w niepożądanym dla nas kierunku, bo głupio się wycofać. Może się mylę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czego spodziewaliście się Państwo po Pani Steinbach? Coś mi się wydaje, że ta pani nie jedną "bombę" jeszcze nam zaserwuje... A dlaczego? Mój wniosek wynika z prostej obserwacji życia. Zbyt miękko nasz rząd reagował na dotychczasowe poczynania pani Eriki Steinbach, traktując skutki jej działania jako mało istotne, niszowe, ale przecież ona działała pod wyraźną kuratelą władz Niemiec. Robiła to na zasadzie próbowania na ile można sobie pozwolić. Nawet polityczną poprawność mają w Niemczech wobec nas, Polaków, w... głębokim poważaniu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z opiniami wszystkich moich przedmówców. To oczywiste, że Steinbach nie zamilknie i ciągle będzie jątrzyć zapominając przy tym co zrobili jej rodacy. Pisałam o jej działaniach w tych tekstach:"Erika Steinbach i jej związek zakłamują historię", "Nagrodzona Erika Steinbach". Mnie też podskoczyło ciśnienie chociaż mniej niż przy filmie "Pokłosie". Coś w tej naszej rzeczywistości zaczyna mnie przerażać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jej stały refren. Trzeba jej było się postarać o dzieci. Nie żyła przecież w nędzy. Teraz jako bezdzietna mężatka może się jeszcze raz poklepać po plecach ze swoją przyjaciółką - bezdzietną rozwódką i powiedzieć: Wybierzcie nas znowu do Bundestagu, to zapewnimy wam. drodzy niemieccy wyborcy, lepszą przyszłość. To jest tyle co obie panie: S. i M. mają do zaoferowania swoim rodakom i rodaczkom, a co dopiero swoim wschodnim sąsiadom. Mi też by podskoczyło ciśnienie, gdybym był jeszcze wrażliwy na ludzką głupotę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za baba !
A kto moich dziadków wypędził na 5 lat do Westfalii z 80 h gospodarstwa i "wpędził " rodzinę niemiecką ?
Wrócili do pustego - resztę zabrali ci co "wracali " z Berlina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta kobieta jest chyba kopnięta w głowę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.