Facebook Google+ Twitter

Steinbach jest oburzona, że minister spraw zagranicznych nie bronił jej przed Bartoszewskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-24 09:35

Erika Steinbach ostro skrytykowała ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera. Szefowa Związku Wypędzonych oświadczyła, że jest rozczarowana postawą szefa niemieckiej dyplomacji, który nie bronił jej po słowach, jakich pod jej adresem użył Władysław Bartoszewski. Przed tygodniem pełnomocnik premiera do spraw stosunków międzynarodowych porównał Steinbach do negującego Holokaust biskupa Williamsona.

W wypowiedzi dla tabloidu "Bild" Erika Steinbach powiedziała, że zadaniem ministra spraw zagranicznych powinna być obrona obywateli Niemiec przed takimi porównaniami. - Ale nic dziwnego, kiedy jest się bliskim przyjacielem byłego kanclerza Schroedera, który nie wstydzi się umizgiwać do negującego Holokaust prezydenta Ahmadinedżada - powiedziała.

Wicekanclerz Steinmeier sprzeciwia się obecności Eriki Steinbach w radzie fundacji, która ma zarządzać placówką poświęconą powojennym wysiedleniom. Domaga się również od kanclerz Merkel szybkiego rozwiązania sprawy Steinbach, aby nie obciążał on relacji polsko-niemieckich.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.