Facebook Google+ Twitter

Steinbach na pierwszym planie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-16 07:50

Przewodnicząca Związku Wypędzonych zyskuje coraz większe poparcie wśród niemieckich polityków i mediów - pisze "Nasz Dziennik".

Gazeta przypomina, że kanclerz Angela Merkel niedawno oficjalnie poparła Steinbach i skrytykowała ataki medialne na przewodniczącą Związku Wypędzonych.

Zastępca rzecznika prasowego niemieckiego rządu poinformował, że Merkel zabierze głos na dorocznym przyjęciu Związku Wypędzonych we wtorek w Berlinie. Dzień później kanclerz będzie gościem zgromadzenia federalnego BdV.

Z kolei Bawarska Unia Chrześcijańsko-Społeczna (CSU) zaprosiła Erikę Steinbach na zamknięte obrady zarządu partyjnego. "Der Spiegel" informuje, że szef partii CSU chce wyrazić solidarność ze Steinbach po tym, jak w chadecji pojawiły się krytyczne głosy, że Angela Merkel nie dość głośno broniła Steinbach przed atakami ze strony polskiego rządu.

"Nasz Dziennik" przypomina, że w jednym z wywiadów Merkel oficjalnie przyznała, że solidaryzuje się z Eriką Steinbach, szczególnie w kwestii tworzenia projektu i fundacji "Ucieczka, Wypędzenie i Pojednanie".

"Nasz Dziennik" podkreśla, że szefowa Związku Wypędzonych wykorzystuje swoją dużą popularność w mediach. Według gazety, Steinbach to osoba coraz bardziej wpływowa, o spotkania z którą zabiegają zarówno kanclerz Niemiec, jak i premier Bawarii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.