Facebook Google+ Twitter

Steinbach nie znajdzie się w radzie fundacji ds. wysiedleń

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-04 11:06

Szefowa Związku Wypędzonych Erica Steinbach nie będzie w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie" - zdecydowały władze związku. Jak argumentują w specjalnym komunikacie nie chcą dawać pretekstu do zaniechania wdrożenia ustawy o powołaniu fundacji.

Decyzję z satysfakcją przyjął marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Jego zdaniem, to optymalne rozwiązanie, że sam Związek Wypędzonych zdecydował się nie wystawiać kandydatury Ericy Steinbach. Według Bronisława Komorowskiego decyzja Związku świadczy o tym, że w Niemczech jest gotowość zrozumienia polskich spraw. Polityk podkreślił, że w relacjach polsko-niemieckich zamiast jątrzyć należy łagodzić wszystkie napięcia wynikające z dramatycznie trudnej historii.

Natomiast według senator PiS Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk decyzja, że Erica Steinbach nie będzie w radzie fundacji to tylko gra pozorów. Świadczy o tym chociażby fakt, że związkowi przysługują trzy miejsca w radzie, a po wycofaniu kandydatury Steinbach jedno miejsce zostanie nieobsadzone. Poza tym należy pamiętać, że szefowa związku wypędzonych nadal będzie miała wpływ na decyzje dotyczące muzeum.

Wycofanie swojej kandydatury z rady fundacji zaproponowała sama Erika Steinbach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.