Facebook Google+ Twitter

"Stellar Prophecy" - nowa płyta Black Rainbows [wideo]

Black Rainbows - włoski tercet spod znaku stoner rocka, wydał swoją piątą płytę. "Stellar Prophecy" nie zawodzi oczekiwań, to czterdzieści cztery minuty wykraczające poza granice poznawalnego Universum.

Mówiąc o brzmieniu stoner warto przywołać nazwę Motörhead, którzy zawsze grali to samo, zarazem nie było w tym żadnej ciasnoty w formie i samoograniczenia w treści. Podobnie jest z graniem, które rozwiało się po świecie, poczynając od kalifornijskich piasków pustyni i stanowych szlaków usianych kamieniami spalonymi w Słońcu.

Black Rainbows - 'Stellar Prophecy' (okładka przód); LP 2016. http://www.neformat.com.ua/forum/releases/2016-new.html / Fot. neformatMówiąc o europejskim stoner rocku warto przywołać nazwę Black Rainbows, którzy niezmiennie utrzymują wytyczony kurs psych-fuzzowego szaleństwa. Kilka dni temu włoski tercet zaprezentował swojego najnowszego długograja; to już piąty krążek w ich dyskografii. "Stellar Prophecy" jest kolejną wycieczką poruszającą odmienne stany świadomości.

Black Rainbows programowo zderza surowość hard rocka lat 70-tych z rozmachem artystycznych poszukiwań początku lat 90-tych w kierunku doom i metalowej psychodelii. Simplicyzacja najprostszego rockandrolla eksploduje z siłą wczesnego Black Sabbath, przesterowane dźwięki porażają trip roadowym wymiarem desert rocka.

Frontman Black Rainbows, wokalista, gitarzysta i klawiszowiec Gabriele Fiori w kilku słowach opisuje najnowsze wydawnictwo na stronie własnej wytwórni Heavy Psych Sounds: "Stellar Prophecy" nie odstaje od naszej poprzedniej płyty "Hawkdope" wydanej w ubiegłym roku. Składa się na to siedem utworów o łącznym czasie czterdziestu czterech minut. Będziesz mógł cieszyć się dwiema długimi suitami ("Golden Widow", "The Travel"), parą super sfuzzowanych perełek ("Electrify", "Is Time To Die"), jak również hitem w brzmieniu lat 70-tych ("Woman"). Resztę odkryje sam słuchacz! Jesteśmy bardzo zadowoloni z tego albumu i zyskujemy przekonanie, że jest właściwie wyważony: to jest kosmiczne, ma duszę i pali skwarem... To jest 100% Black Rainbows!

Zaprawdę "Stellar Prophecy" dowodzi mocnej pozycji włoskiego trio na poletku brzmień stoner. Być może jest mniej rockandrollowo błyskotliwie niż na "Supermothafuzzalicious!!" (LP 2011), ale też wyraźnie dojrzalej od czasu debiutanckiego "Twilight In The Desert" (2007). Wciąż pełno w tym elektrycznej magii space rockowych sprzężeń, wizgów, efektów od wah-wah po delay, zaś charakterystyczne dźwięki niczym strojenie lampowego radia, które rozbrzmiewają co i rusz gdzieś w tle, budują zaiste niesamowity klimat. Ogólnie dość zróżnicowany materiał, wyraźne fascynacje Hawkwind, Nebula, Fu Manchu itp. Już otwierający płytę "Electrify" daje świadectwo, jakiego rodzaju sound roztaczają trzej włoscy muzycy. Black Rainbows rusza z kopyta, kawałek powala motoryką utrzymaną w tempie wiecznie spadającego głazu. Zaś jedenastominutowa kompozycja "Golden Widow" to już prawdziwie zaprawiony psychodelią flirt stoner rocka z bluesem, którego ilości śladowe wychwycą słuchacze w zaciszu swych domowych laboratoriów audio. "Stellar Prophecy" kończy się podróżą pod tytułem "The Travel". Szorstki pejzaż bezkresnych przestrzeni może przypominać grecki Tuber czy niemiecki Electric Moon. Utwór o onirycznym zabarwieniu, z narastająco stopniowanym potęgowaniem nastroju.

Co do reszty płyty "Stellar Prophecy" to... A zresztą niech resztę odkryje sam słuchacz, jak rzekł Gabriele Fiori.

wykonawca: Black Rainbows
kraj: Włochy
tytuł: Stellar Prophecy
format: longplay

utwory:

1. Electrify 4:01
2. Woman 5:41
3. Golden Widow 11:36
4. Evil Snake 3:30
5. It's Time to Die 3:56
6. Keep the Secret 5:40
7. The Travel 9:28

czas: 44 minuty

muzycy: Gabriele Fiori - śpiew / gitary / instrumenty klawiszowe
Giuseppe Guglielmino - gitara basowa
Alberto Croce - instrumenty perkusyjne

data wydania: 15 kwietnia 2016
nr katalogowy: HPS037

wytwórnia: Heavy Psych Sounds

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.